Dolgu

Dolgu tedavileri;

Yüz dolguları, kırışıklıkların giderilmesinde ve yüze hacim verilmesinde kullanılan maddelerdir. Normal yaşlanmaya bağlı olarak, kaybolan hacimi yerine koymada ve cildin elastikiyetini artırmada en çok kullanılan dolgu maddesi; Hyalüronik asittir. Hyalüronik asit, tabiatta suyu tutan en güçlü maddelerden biri olup, hacim ve elastikiyet ile beraber, suyu uygulanan alana çekerek yüze canlı ve parlak bir görünüm verir. Dolgu uygulamasında hacim ve yüzde oluşan değişiklik anında fark edilir. Cerrahi uygulamalara göre avantajı daha ucuz olması ve sonucun hemen görülmesidir. Dolgu uygulamaları diğer anti aging uygulamaları ile çok güzel bir şekilde bir arada kullanılabilir.

Gençlik Aşısı Nedir?

Hacim kazandırmak için kullanılan yüz dolgularında bulunan serbest hyalüronik aynı zamanda cilde nemlilik vermekte ve kollajen artışı da sağlamaktadır. Bu yüz dolgularına gençlik aşısı da denilmektedir.

Dolgu Ne Kadar Kalır?

Dolgunun kalıcılık süresi kullanılan ürüne göre değişmektedir. Dudak bölgesine uygulanan ürünler daha yumuşaktır, 1-1.5 yıl kalır. Yanak bölgesine uygulanan ürünler daha serttir 1.5-2 yıl kalır. Tabi kalıcılık süresinde markada önemlidir. Bu söylediğimiz süreler ancak, iyi marka dolgularla sağlanır. Tekrarlayan uygulamalarda kalıcılık süresi daha da uzamaktadır.

Doğal Bir Görünüm Olur mu?

Yüz dolguları akışkanlıkları sayesinde cilt altına kolayca yerleşir, etkisi hemen görülür. Mimik hareketlerine uyum sağlar, bu nedenle çok doğal görünür.

Dolgu Uygulamak Acı Verir mi?

Dolgu yapmadan önce anestezik kremler sürülür ve çok ince iğneler kullanılır. Bu nedenle iğneli bir işlem olmasına rağmen, çok acımayacaktır

Dolgu Güvenli midir?

Kliniğimizde kullanılan dolgular, FDA onaylıdır. Kullanılan dolgunun kutusu size verilir. Böylece hekimin size ne uygulandığı bilmeniz sağlanır.

 Yüz Dolgu Uygulaması Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

•    Yüz dolgu maddesinin enjeksiyonu sonrasında, hyalüronik asidin su tutucu etkisinden dolayı, yüzde 2-3 gün süren ödem oluşabilir.

•    Yüz dolgu maddesinin uygulanmasından sonra 4 saat kadar uygulama bölgesine su değdirilmemeli, makyaj yapılmamalıdır.

•    Yüz dolgu maddesinin uygulanması sonrasında bölgesel morluklar oluşabilir. Ancak bu maddeler bir hafta içinde kaybolurlar.

•    Yüz dolgu maddelerini sıcaktan etkilenmekte ve fazla sıcağa maruz kalındığında kalıcılık süreleri kısalmaktadır.

Diğer Videolarımızı Görmek İçin Tıklayın


Bize Mesaj Gönderin