Çatlak Tedavisi

ÇATLAK TEDAVİSİ

Cilt çatlakları(stria) daha çok kadınlarda olmakla birlikte hem kadınlarda hem de erkeklerde görülür. Kadınların hamilelik döneminde, erkekler ağırlık kaldırırken veya ergenlik çağındaki gelişme sırasında, vücut geliştikçe cildin de genişler ama tek neden bu değildir. Bu gerilmenin yanı sıra hormonlarımızdaki değişiklikler ve genetik yatkınlıkla birlikte cilt çatlakları oluşur. Ne yazık ki; oluşan çatlaklar cilt altındaki liflerin bozulmasıdır ve tekrar düzelmez, kalıcı hal alıp kozmetik olarak rahatsız edici görüntü oluştururlar. Tamamen yok etmek ne yazık ki mümkün değildir ama fraksiyonel lazer ve PRP tedavileri ile azaltılabilir.

PRP

Kişinin kendinden alınan kanın, santrifüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Kollejen miktarını artırır, yeniden yara iyileşmesi oluşturur. Böylece, çatlakların azalmasını sağlar

FRAKSİYONEL C02 LAZER

Cildin derin katmanlarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede cildin üst kısmından alt katmanına kadar boydan boyu ince çukurlar açar. Bu termal hasar iyileşirken, 1 hafta içinde kabuklanarak dökülür, alttan yeni cilt gelir. Cildin yenilenmesi çatlakları azaltır, çatlakların rengini cilt rengine yaklaştırır böylece daha az görülmesini sağlar.

CO2 fraksiyonel lazer tedavisi cilt çatlağı oluşumunun erken evrelerinde uygulanırsa elde edilen fayda çok daha fazladır. Tedavide çatlağın sayısında veya büyüklüğünde değişiklik olmaz. Düzelme çatlağın görünürlüğünde olur yani tedavi uygulanan çatlağın belirginliği azalacak normal cilde daha yakın, daha uyumlu hale gelecektir. En iyi sonuç; farklı tedavilerin birlikte kullanılması ile oluşur. Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir. Ortalama 5-6 seansta %50 azalma sağlanabilmektedir.

Lazerle çatlak tedavisi fiyatları

Çatlakların genişliğine, bulunduğu bölgeye ve yapılacak alana göre değişmektedir. Çatlak tedavisinin seans sayısına göre fiyatlandırma değişir. Çatlak tedavisi seans seans olacak şekilde de hesaplanabilir paket şeklinde de fiyatlandırma yapılabilir.

Diğer Videolarımızı Görmek İçin Tıklayın


Bize Mesaj Gönderin