Lazerle Dövme Silme

LAZERLE DÖVME SİLME

Dövme yaptırmış fakat çıkartmak isteyen kişiler ne yapacak; dövme çıkarmanın şu anki teknoloji ile en güvenli, en etkin Q-switch lazerlerdir.  Boyanın rengine göre değişik dalga boylarında Q-switch lazerler vardır. En kolay çıkanlar siyah ve koyu mavi gibi koyu renklerdir. Beyaz ve sarı gibi açık renkler çok zordur, tam olarak çıkmayabilirler. En sık kullanılan lazer; siyah ve koyu renkleri etkileyen Q-switch Nd yag lazerdir.

Q-switch lazerler nanosaniye de atış yaparlar. Bu sayede cilde zarar vermeden derinin içindeki boya partiküllerini hedefler. Lazer ışını boya partikülleri tarafında tutulur, ısıya dönüşür. Isınan boya partikülleri parçalanır. Böylece makrofaj denen vücudun çöpçü hücreleri boya parçalarını ortamdan uzaklaştırarak dövmenin silinmesini sağlarlar. Uygulana lazer işlemi uygun dozda verildiğinde cilde zarar vermez. Uygun dozlarda lazer tedavisi ciltte yanık, skar oluşturmaz.

Q-switch lazerler ile dövme çıkarma işlemi seans seans yapılan bir işlemdir. İki seans arasında 4-6 hafta geçmesi gerekir. Bunu nedeni, her seans sonra parçalanan boyalar partikülleri ortamdan uzaklaştırılacak zaman geçsin. Lazer işlemi çok can acıtan bir işlem değildir ama hassas kişilerde analjezik kremler, soğuk uygulama konforu artıracaktır. İşlemden sonra bölgeye nemlendirici kremler kullanmak yeterlidir.  İşlem sırasında boya partiküllerinin parçalandığı hemen görülebilir. Lazer atışı yapılan bölge hemen beyazlar.  Lazer atışının yapılacağı alanın bronz olmaması işlemi daha kolay olmasını sağlar. Bu nedenle hastaların lazerle dövme çıkarma işleminden önce ve sonra güneşten korunmaları önerilir.

Ama ne yazık ki dövme sildirmek yaptırmak gibi kolay değildir. Q switch lazer kullanılsa dövme çıkarmak zahmetli ve uzun seanslar gerektiren bir işlemdir.  Kaç seans uygulama yapılacağı boyanın rengine, derinliğine, dövmenin yaşına, yapılma yerine göre değişmektedir. Koyu renkli amatör dövmeler daha az seans ister, daha kolay çıkar. Profesyonel dövmeler daha derine işledikleri için çıkarmak daha zordur. Çok renkli dövmeler ve üst üste yapılan dövmeler çok zordur. Çok seans ister, sonunda yalnızca rengi açılıp gölge halinde kalabilirler. Boyun, gözaltı gibi derinin ince olduğu bölgelerde lazer ile dövme çıkarma işlemi yüksek joule uygulamadığı için daha zordur. Dövme yapılalı ne kadar çok zaman geçtiyse çıkarmak o kadar kolay olacaktır. Çünkü zaten vücudun savunma hücreleri boyayı ortamdan uzaklaştırmak için çalışmaktadır. Sonuç olarak dövme çıkarma işlemi kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık 4-10 seans uygulanması gerekmektedir. Q switch lazerler dövme çıkarmanın en iyi yolu olmasına rağmen renkli, derine işlenmiş, üst üste yapılmış dövmeler tam olarak çıkmayıp gölge halinde kalabilirler. Cerrahi işlemlerin az veya çok iz bıraktıkları göz önüne alınırsa dövmesini çıkarmak isteyen kişiler için Q-switch lazerler en iyi alternatiftir.

Dövme silme (çıkartma) fiyatları;Dövme silme fiyatları dövmenin büyüklüğüne göre hesaplanır. Dövmeniz büyüdükçe fiyatlar artış göstermektedir.

Paylaş:

Etiketler: Ankara Dövme Çıkartma, Dövme Silme Fiyatları, Q switch Nd -Yag Lazer, Kalıcı Dövme, Dövme Silme, Dövme, Dr. Fatma Yıldız, Dermatolog, Ankara,


Bize Mesaj Gönderin