Bizi Takip Edin

LEKE TEDAVİSİ;

Derimize rengini veren, deride bulunan melanosit adlı hücrelerimizin ürettiği melanindir. Bazı genetik olarak yatkın insanlarda; güneş, gebelik doğum kontrol hapları gibi hormonal nedenler, yaşlılık, ilaç kullanılması gibi nedenlerle bölgesel melanin miktarı artar, leke olur. Lekenin bir diğer nedeni de ağda gibi tahriş edici işlemlerden sonra güneşe çıkılmasıdır.

 

LEKE TEDAVİSİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER;

KİMYASAL PEELİNG;

Glikonik asit, TCA (Trîklor Asetik Asit) gibi kimyasal solüsyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir.Lekeler tam olarak geçmesini sağlayamaz fakat Lekelerin rengini açar, cildin daha parlak daha sağlıklı görünmesini sağlar hepsinden önemlisi daha sonra yapılacak Leke işlemleri için cildi hazırlar. Kimyasal peelin yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır İşlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir.

PRP;

Kişinin kendinden alınan kanın, santrifüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Tek başına Leke yok etmeye yetmez fakat kolajen miktarını artırır, cilt kalitesini daha iyi olmasını sağlar. Böylece, leke açıcı tedavilerden daha iyi sonuç alınmasını sağlar.
FRAKSIYONEL C02 LAZER;

Cildin derin katmanlarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede hem Leke tedavisinde hem de akne skarı, kesi izi gibi cilt yenilemeyi gerektirecek diğer tedavilerde kullanılabilir. Koyu tenli kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Yazın kullanılmaz.
Q-SWITCH Nd-YAG LAZER;

Günümüz teknolojisinde cilde zarar vermeden leke açmak için kullanılan en etkili yöntemdir. Ağrılı bir yöntem değildir. Tedaviden sonra ciltte herhangi bir kabuklanma oluşturmaz.

2 hafta aralıklara uygulanmaktadır.

Lazer tedavileri uzman doktor tarafından yapılası gereken ciddi işlemlerdir. Bu işlemler uzman doktorlar tarafından yapılmazsa yeni lekelerin oluşmasına neden olabilir

Görüldüğü gibi leke tedavisinde en iyi sonuç için tek tedavi yetmemektedir.

Kişinin cilt tipine, lekenin derinliğine göre farklı tedavileri birlikte uygulamak

gerekmek-tedir.

Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik

gösterir.

Ortalama 5-6 seansta %50 azalma

sağlanabilmektedir.

Seanslar arasında size önerilen Leke acıcı kremleri kullanmanız gerekmektedir. Lekelerin yeniden oluşmaması için güneş kuruyucu şarttır. Güneş kuruyucu; Yüksek koruma faktörlü (SPF 50) olmalı ve günde 2-3 kez yaz-kış kullanılmalıdır.


LEKE TEDAVİSİ UYGULAMA ALANLARI;
* Güneş lekeleri,
* Melezma (gebelik maskesi),
* Efelid (çil),
* Lentigo (yaşlı lık lekeleri)
LEKE TEDAVİSİ
* Post inflamatuar iıiperpigmentasyon (cilt yaralanmaları sonucu oluşan lekeler)
* Sivilce lekeleri