Botox Hakkında Sık Sorulan Sorular?

Botoks nedir?

Botoks, botulinum toksin içeren bir ilaçtır. Yani Botox ismi bu amaçla kullanılan ilacın ticari ismidir.  Botoks işlemi; yüz ve boyun bölgesi kırışıklıkların düzeltilmesinde kullanılır. 

Botoks nasıl etki eder?

Botulinum toksini kasları geçici olarak felç eder. Kaslar hareket etmediği için üstünde kırışıklık olmaz. Böylece, mimik hareketlerinde bağlı kırışıklıklar düzelir.  Botox, cildin gerginleşmesini ve dolayısıyla genç görünmesini sağlar.

Botoks güvenli midir?

Botulunium toksin 1980’li yıllardan beri tüm dünyada  kullanılmaktadır. Botoks  FDA onayıyla kullanılan bir tedavidir. Botulunium toksin sadece uygulandığı kas düzeyinde etki gösterir, uygulama bölgesinin dışında etkileri görülmez. Botoks estetik amaçlı olarak kırışıklıkların giderilmesinde kullanıldığı gibi aşırı terleme tedavisinde de  kullanılmaktadır.

Botoks kimlere uygulanır?

 Kırışıklıklara mimik hareketlerinden dolayı oluşan ifade çizgilerini düzeltmek isteyen herkese uygulanabilir. Aynı zamanda yaşlanma sonucu yer çekimi nedeni ile aşağı sarkmış olan ağız kenarları ve kaşlar bu yöntem ile tekrar yukarı kaldırmak, cildin gerginleşmesini ve dolayısıyla genç görünmesini isteyen herkese uygulanabilir.

Botox nasıl uygulanır?

İşlem öncesinde uyuşturucu krem sürülür ve çok ince iğneler kullanılır, bu şekilde uygulandığında, çok ağrılı bir yöntem değildir.

İşlemden sonra hemen gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz. İlacın tesiri 4-5 gün sonra ortaya çıkar ve çevreniz sizin tedavi gördüğünüzü anlamaz.

Botoks etkisi ne kadar sürer?

Etkisi 2-3 gün sonra başlar, ortalama 4-6 ay sürer. Sonra etkisi geçer, kas hareketleri geri döner. Kırışıklıklar eski halini alır, kesinlikle daha kötü olmaz. Tekrarlayan uygulamalar etki süresini uzatır.

Paylaş:

Etiketler: Botoks, Yüz Kırışıklıkları, Botoks Tedavisi, Etki Süresi, Botoks Kime Uygulanır?, Botoks Güvenli mi?,


Bize Mesaj Gönderin