Göz Altı Koyuluklarının Tedavisi

Göz altının aydınlatılması genç daha dinç bir ifade verir. Göz çevresi cildinin koyu olması özellikle genetik olarak yatkınlık gösteriri yani ailevi bir özellik gösterir. Fakat genetik demeden önce bir hastalığın belirtisi olmadığından emin olmak için uzman bir doktor tarafından muayene edilmeniz gereklidir. Örneğin,  böbrek hastalığının,  allerjik hastalıkların belirtisi olabilir, eğer bir hastalık varsa tabi ki  öncelikle hastalığın tedavisi gerekmektedir.

 

Göz çevresi koyuluklar için yapılabilecek tedaviler;  

Göz çevresi peeling;  Hem üst, hem de alt göz kapağındaki koyuluğun giderilmesinde kullanılır. Göz için özel peelinglerle  göz kapağındaki ve altındaki bu koyuluk azaltılabilir. Seans seans yapılan bir işlemdir. Ortalama 3-4 seans önerilir. İşlemden sonra ciltte yalnızca kızarıklık olur, uygulaması kolay bir işlemdir. Öğle tatilinde işlem yaptırıp işinize dönebilirsiniz.

 

Fraksiyonel lazer; Göz çevresi kırışıklıklarının azaltılmasında, renk farklılıklarının düzeltilmesinde kullanılan lazerdir. Lazer uygulandıktan sonra  bir hafta kabuklanma olur, sonra cildin üst kısmı kalkar alttan yeni cilt gelir. Yeni cilt daha canlı daha sağlıklı olacaktır.

 

PRP;  PRP kişinin kendi kanını özel tüplere alıp santrafüj  işleminden sonra iyileştirici hücrelerini tekrar kişiye enjekte etme işlemidir. Kendi kanınız olduğu için allerji yapmaz.  PRP ile göz altlarınızda hem bir aydınlanma hem de dolgunlaşma olacaktır. 3-5 seans önerilir. işlem öncesinde uyuşturucu krem sürüleceği için çok acılı bir işlem değildir.

Paylaş:

Etiketler: Dr. Fatma Yıldız, Göz Çevresi Peeling, Göz altı Koyuluğu, Göz altı morluğu, Göz Altı Aydınlatılması,


Bize Mesaj Gönderin