Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Akne (sivilce) izleri,  çukur şeklinde ise ne yazık ki tam olarak düzelmez. Çünkü cildimizin yalnızca üst tabakası kendini tam olarak yenileyebilir. Cildimizin dermis  dediğimiz derin tabakası yaralandığında, iyileştikten sonra kalıcı iz oluşur buna  skar denir. Çukur şeklindeki sivilce izlerini tamamen silmek, normal cilt haline getirmek şu an ki teknoloji ile dünyanın hiçbir yerinde mümkün değildir.Fakat tedavilerimizde; izi daha az görünür hale getirebiliriz.Sivilce izleri ciltten kabarık veya çökük olabilir. Tedavilerimizle cilde daha yakın olmasını sağlayabiliriz. İzler, normal deri renginden daha açık veya daha koyu olabilirler. Rengini normal deri rengine yaklaştırabiliriz. Bu şekilde izlerin normal cilde yaklaştırarak daha az görünür hale getirebiliriz.

 

İZ TEDAVİSİ İÇİN YAPILAN İŞLEMLER

KİMYASAL PEELİNG; Glikonik asit, TCA (Triklor Asetik Asit) gibi kimyasal solusyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir. Yalnızca renk farklılığı olan izlerde kullanılır. Soyulmalar ile renk farkını azaltır cilde daha yakın bir renk almasını sağlar. Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır İşlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir.PRP; Kişinin kendinden alınan kanın, santrafüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Kollejen miktarını artırır, yeniden yara iyileşmesi oluşturur. Böylece, izlerin daha az görülmesini sağlarFRAKSİYONEL CO2 LAZER; Cildin derin katmanlarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede cildin üst kısmı 1 hafta içinde kabuklanarak dökülür, alttan yeni cilt gelir. Cildin yenilenmesi izleri azaltır, izlerin cilde daha uyumlu hale gelmesini sağlar.

 

İz tedavisinin başarı oranı mevcut izin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Tedavide izin sayısında veya büyüklüğünde değişiklik olmaz. Düzelme izin görünürlüğünde olur yani tedavi uygulanan izin belirginliği azalacak normal  cilde daha yakın, daha uyumlu hale gelecektir.En iyi sonuç; farklı tedavilerin birlikte kullanılması ile oluşur.. Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir. Ortalama 5-6 seansta  %50 azalma sağlanabilmektedir.

Paylaş:

Etiketler: Akne izi, Sivilce izi, Cilt Çukurları, Akne İzi Tedavisi Fiyatları,


Bize Mesaj Gönderin