Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

SİVİLCE İZLERİ NASIL YOK EDİLİR?

Sivilce izlerine kesin bir çözüm ne yazıkki mümkün değildir. Ama yapılan tedavilerle sivilce izleri belirgin olarak azaltılabilir. Bu tedaviler: KİMYASAL PEELİNG; Glikonik asit, TCA (Triklor Asetik Asit) gibi kimyasal solüsyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir. Yalnızca renk farklılığı olan izlerde kullanılır. Soyulmalar ile renk farkını azaltır cilde daha yakın bir renk almasını sağlar. Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır İşlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir. PRP; Kişinin kendinden alınan kanın, santrafüj işleminden geçirilip iyileştirici hücrelerin ayrılıp, tekrar aynı kişiye iğne ile verilme işlemidir. Kollejen miktarını artırır, yeniden yara iyileşmesi oluşturur. Böylece, izlerin daha az görülmesini sağlar FRAKSİYONEL CO2 LAZER; Cildin derin katmanlarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede cildin üst kısmı 1 hafta içinde kabuklanarak dökülür, alttan yeni cilt gelir. Cildin yenilenmesi izleri azaltır, izlerin cilde daha uyumlu hale gelmesini sağlar.

İz tedavisinin başarı oranı mevcut izin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Tedavide izin sayısında veya büyüklüğünde değişiklik olmaz. Düzelme izin görünürlüğünde olur yani tedavi uygulanan izin belirginliği azalacak normal cilde daha yakın, daha uyumlu hale gelecektir. En iyi sonuç; farklı tedavilerin birlikte kullanılması ile oluşur. Hangi tedaviden kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir. Ortalama 5-6 seansta  %50 azalma sağlanabilmektedir.

Paylaş:

Etiketler: Dr.Fatma Yıldız, Dermatolog, Sivilce, Akne izi, Sivilce izi, Cilt Çukurları, Akne İzi Tedavisi Fiyatları, Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir,


Bize Mesaj Gönderin