Aleksandrite Lazer Nedir?

Lazer epilasyonda altın standart Alexandrite Lazerdir.  Çünkü Alexandrite Lazer, 755nm dalga boyunda ışık üretir, 755nm dalga boyu kıllara en etkili dalga boyudur. Yani kıllara en ektili cihaz Alexandrite Lazerdir.  Bu nedenle Alexandrite lazer  en iyi lazer epilasyon cihazı olarak  kabul edilir. Alexsandrite Lazer özellikle kalın ve siyah kıllarda çok etkilidir, siyah ve kalın kıllarda çok iyi sonuç alınır. 

Aleksandrite Lazer Yüz Bölgesinde Kullanılır mı?

Yüz bölgesine Aleksandrite lazer kullanılabilir. Kıllar kalın ve siyah ise aleksandrite lazer tek başına yeterli olur. Fakat ince kıllarda lazerle sonuç almak zordur, tek başına aleksandrite lazer yetmez. Kılların ince ve açık renk olan kişilerde alksandrite lazerle birlikte buz lazer kullanılması etkinliği artırır. Aleksandrite lazer ve buz lazer hem, aynı seansta üst üste uygulanabilir, hem de bir seans aleksandrite lazer bir seans buz lazer şeklinde uygulanabilir. Bu şekilde zor olan ince kıllarda daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Fakat şu bir gerçektir ki, yüz bölgesi, ince kıllar ne yaparsak yapalım dirençli bir alandır, uzun seansları göze almak gerekmektedir.

Aleksandrite Lazer Kılları Arttırır mı?

Tüm lazer sistemleri (aleksandrite lazer, buz lazer, nd yag lazer) kılları artırabilir.  Literatürde, lazer epilasyonun kılları artırma olasılığı %3 olarak belirtilmiştir. Yani yüz kişiden üçünde lazer epilasyon kılları artırabilir. Lazerin kılları artırma etkisi aleksandrite lazer dahil tüm lazerlerde mevcuttur. Kıllar artarsa tedavisi yine lazer epilasyona devam etmektir. Çünkü kıl artışı aslında vücudun savunma mekanizmasıdır. Lazer epilasyona devam etmek bir yerde vücudun direncinin kırar kıllar azalmaya başlar ama bunun için çok seans gerekebilir. Lazer epilasyonda, kıl artışına sebep olan en önemli etken düşük doz lazer uygulamasıdır. Lazer epilasyonda yok etmeyen şey güçlendirir mekanizması işler. Kıllı yok etmeyecek az doz kıl artışına neden olur. Bu nedenle lazer epilasyonda uygun doz kullanmak çok önemlidir. Uygun doz kişiye göre ayarlanır. Cilt renginiz, güneşe çıkıp çıkmadığınız, kılların rengi ve kalınlığı uygun doz için göz önüne alınmalıdır. Bu nedenle mutlaka doktor kontrolünde yapılması gereken bir işlemdir.

Aleksandrite Lazerin Avantajları Nelerdir?

Aleksandrite Lazer şu anki teknoloji ile epilasyonda kullanılan en konforlu ve hızlı cihazdır. İşlem çok kısa sürer tüm bacak gibi geniş alanlar bile yaklaşık 15 dakikada tamamlanır. Aleksandrite lazerle soğuk hava üfleyen cihazlarla birlikte kullanılır, böylece daha konforlu olur. Aleksandrite lazerle cilde temas etmez uzaktan atış yapar, çok sağlıklı bir uygulamadır.
Aleksandrite Lazerin diğer bir avantajı, işlem sırasında kılları buharlaştırmasıdır. Yani lazer seansından sonra bölge ağda yapılmış gibi olur ve sonraki seansa kadar yapılan alan temiz kalır. Bu da lazer yaptıran kişileri mutlu eder.

Tüm Vücut Aleksandrite Lazer Fiyatları Nedir?

Tüm vücut lazer epilasyon diye kastedilen alanların ne olduğunu belirlemek gerekmektedir.  Genellikle tüm vücut epilasyon olarak belirlenen alanlar tüm bacak, kol altı ve tüm genital alandır. Tabi ki istediğiniz alanlar kişiye göre değişiklik gösterir.  Başka bölgelerde kıllarınız varsa bu alanlara eklenir. Size tavsiyemiz tüm vücut epilasyon yaptırmak için kılların çok ince olduğu, sizi rahatsız etmeyen alanlarda epilasyon yaptırmayın. Lazer epilasyon ancak kılların kalın olduğu, sizi rahatsız eden alanlara yapılmalıdır. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatı yapılacak alanlara göre belirlenmelidir.