Boyun ve dekolte bölgesi yüzle birlikte kişinin yaşını gösteren en önemli alanlardandır. Zamanın ve çevresel faktörlerin etkisiyle tıpkı yüzümüzde olduğu gibi boyun ve dekolte bölgesinde de kolajen kaybına bağlı olarak sarkmalar, kırışıklıklar meydana gelir. Yüz gençleştirme işlemleri uygulanırken boyun ve dekolte bölgesi gençleştirme işlemleri ihmal edildiğinde zamanla yüzünüz ve boyun dekolte bölgesi arasında yaş farkı görülmeye başlar. Bu durumu önlemek adına yüz gençleştirme için işlem uygulanırken boyun ve dekolte bölgesine de yaşınıza ve cildinize uygun işlemler yaptırmanız gerekmektedir. Boyun ve dekolte bölgesi gençleştirme için birçok işlem uygulanabilir. Bunlar arasında en sık uyguladıklarımız gençlik aşıları ve altın iğneli radyofrekans tedavisidir.

Boyun ve Dekolte Gençleştirmede Gençlik Aşısı

Kliniğimizde uyguladığımız gençlik aşıları içeriğinde hyaluronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit bulundurur. Bu maddeler normalde cildimizde de bulunan maddelerdir. Boyun ve dekolte gençlik aşısı uygulaması sonrası cildinizin kolajen üretimi uyarılır, ince kırışıklıklarınız açılır, cilt sarkmalarınız toparlanır, cildiniz nemlenir ve daha canlı ve genç bir cilde sahip olursunuz. Boyun ve dekolte bölgesi gençleştirme işleminde gençlik aşısının başlangıçta 3-4 seans şeklinde yapılması ve sonrasında yaşlanmayı yavaşlatabilmek adına düzenli aralıklarla tek seans şeklinde yaptırılması önerilir. Boyun ve dekolte bölgesi gençlik aşısı işlemi öncesi anestezik kremlerle bölge uyuşturulur, işlemin daha konforlu olması sağlanır. Yapılan işlem sonrası bölgesel kızarıklıklar, geçici zararsız küçük morluklar oluşabilir. Gündelik hayatınıza hemen devam edebiliriniz. Boyun dekolte bölgesi gençlik aşısı işlemi tek başına uygulanabildiği gibi diğer işlemlerle kombine edilerek de uygulanabilir.

Boyun ve Dekolte Gençleştirmede Altın İğneli Radyofrekans

Altın iğneli radyofrekans tedavisi ameliyatsız cilt gençleştirme işlemleri arasında önde gelen işlemlerden biridir. Kliniğimizde İnMode Fractora marka FDA onaylı cihaz ile altın iğneli radyofrekans tedavisi yapılmaktadır. Altın iğneli radyofrekans tedavisinde amaç özel başlığındaki küçük iğnelerle cildin belirli derinliğine girip cilde verilen radyofrekans enerjisi ile ciltte kontrolü bir şekilde, cildinize zarar vermeden mikro hasar oluşturup cildin kendisini yenileme özelliğinden faydalanmaktır. Böylelikle cildiniz kendisini onarırken kendi kolajenini arttırır, sıkılaşır ve kırışıklığı azalmış, nemi artmış, canlanmış daha genç bir görünüme kavuşur. Boyun ve dekolte bölgesi gençleştirme için uygulanan altın iğneli radyofrekans işlemi öncesi anestezik kremlerle bölge uyuşturulur, işlemin daha konforlu olması sağlanır. Yapılan işlem sonrası bölgesel kızarıklıklar, geçici zararsız küçük morluklar oluşabilir. Gündelik hayatınıza hemen devam edebiliriniz. Boyun ve dekolte bölgesi gençleştirme için uygulanan altın iğneli radyofrekans işlemi tek başına uygulanabildiği gibi diğer işlemlerle kombine edilerek de uygulanabilir.