Günümüzde, insanlar her yaşta genç görünmek istemektedirler. Bunu mümkün kılacak en önemli etken cilt sağlığıdır. Cildimizin sağlıklı olması daha genç ve daha güzel bir görünüm sağlar. Cildimizin sağlıklı olması için yaşlandıkça kaybettiği kollejeni yerine koymak çok önemlidir. Çünkü daha genç yaşlarımızda cildimizin daha gergin, daha dolgun görünmesinin nedeni cildimizdeki kollejendir. Kollejeni artırmak cildin nemlenmesini sağlar. Bu yüzden gençlik aşısına aynı zamanda nem aşısı da denmektedir. Yaşımız ilerledikçe cildimizdeki kollejen azalır. Bu herkeste olan yaşlanmaya bağlı doğal bir olaydır. Fakat sigara kullanımı, çok güneşe maruz kalmak gibi dış etkenler yaşlanma etkilerini artırır. Peki, kollajenimiz azalınca ne olur. Ciltteki kollejen azalınca cildimiz su tutamaz yani nemini, gerginliğini, parlaklığını kaybeder, kırışıklıklar artar, kısaca yaşlanır. Gençlik aşısı, azalan kollejeni artırma işlemidir. Böylece yaşlanma etkilerini azaltabiliriz.

Gençlik Aşısı Nasıl Etki Eder?

Gençlik aşısı, cilt içine Hyalüronik asit verilmesi ile etki eder. Böylece, ciltteki azalmış kollejne bağlı yaşlanma etkilerini azaltır.Hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı maddesidir. En fazla bebek cildinde bulunur. Canlı, nemi fazla, parlak ciltlere “bebek gibi cilt” dememiz bundandır. Fakat Hyalüronik asit 25 - 30’lu yaşlardan itibaren azalmaya başlar, bu azalma menopoz ile çok hızlanır. Cilt Hyalüronik asidinin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını, esnekliğini kaybetmeye başlar. Dışarıdan verilecek olan Hyalüronik asit yaşlanma sürecini geriletir.

Gençlik Aşısının Sonuçları Nelerdir?

Gençlik aşısı uygulama sonucunda cildiniz; daha sağlıklı ve genç görünür. Bu sayede,  güzel olmanın yanında en önemlisi doğal görünmek mümkün olur. Uygulayacağımız Hyalüronik asit sayesinde;

- Cildinizin kalitesinin artar,

- Cilt kuruluğunun azatlı,

- Daha dolgun ve gergin bir cildiniz olmasını sağlar,

- Yüzeysel kırışıklıkları azalır ve yeni kırışıklık oluşması azaltılır,

- Cilt lekeleri azalır,

- Sigara ve güneş gibi dış etkenlerle oluşan ciltteki hasarları azaltır. Cildin daha canlı ve parlak olmasını sağlar,

- Akne izlerinin azaltılmasına yardın eder.

- Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

- Yüz, boyun ve el gibi bölgelere saf hyaluronik asit uygulanmaktadır

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

20 yaşından itibaren herkese uygulanabilir. Aşının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı enjeksiyon işlemidir. Yani iğnelerle uygulanır. Öncesinde uyuşturucu krem kullanıldığı ve çok ince iğneler kullanıldığı için çok ağrılı değildir.

Gençlik aşısı fiyatları kullanılan ürün markasıyla ve ürün miktarıyla belirlenir. Nem aşısı için H-100, ial sistemi, rrs hyalift  75 pro active, jalupro, profilo adlı markalar kullanılabilir. Bunlar yalnızca  bir kaç tanesidir. Bunun dışında bir çok marka vardır ama hepsinin mekanizması benzerdir. Hyalüronik asit içerir. Bazılarının içinde ek olarak peptit ve vitaminler bulunmaktadır. Hyalüronik asit aşısının fiyatı bu kullanılan ürüne göre değişir. Sizin için en uygun ürüne hekiminizle birlikte karar verebilirsiniz.