Göz çevresi cildinin, açık renk olması insana daha genç ve daha dinç bir ifade verir.Göz çevresindeki problemler; koyuluk, morluk, çöküklük ve kırışıklık olabilir. Öncelikle problemin nedeninin bir hastalığa bağlı olmadığından emin olmak için uzman bir doktor tarafından muayene edilmeniz gereklidir. Örneğin, gözaltı şişlikleri böbrek hastalığının, koyuluk allerjik hastalıkların belirtisi olabilir. Eğer bir hastalık varsa, tabi ki öncelikle tedavisi gerekmektedir.

Göz çevresi şikayetleriniz doktor tarafından muayene edildikten sonra aşağıdaki tedaviler uygulanabilir.

Göz çevresi peeling; Göz çevresindeki koyuluğun ( hem üst, hem de alt göz kapağındaki ) giderilmesinde kullanılır. Hiperpigmentasyon ( cilt koyuluğu) daha çok genetik nedenlerle oluşmaktadır. Göz için özel peelinglerle bu koyuluk azaltılabilir. Seans seans yapılan bir işlemdir. Ortalama 3-4 seans önerilir. İşlemden sonra ciltte herhangi bir hasar oluşmaz. Yalnızca kızarıklık olur,  15-20 dakika içinde geçer.

Fraksiyonel lazer; Göz çevresi kırışıklıklarının azaltılmasında, renk farklılıklarının düzeltilmesinde kullanılır. Lazer uygulandıktan sonra bölgede bir hafta kabuklanma olur, sonra cildin üst kısmı soyulur, alttan gelen yeni cilt daha canlı daha sağlıklı olacaktır.

Thulium lazer; göz çevresi için güvenle uygulanan lazerlerden biride thulium lazerdir. Cildinize zarar vermeden parlaklık ve canlılık kazandırır. Thulium lazer ile tedavi işlemlerinde seans sayısı işlemin sonucuna göre belirlenir. İşlem uygulandıktan sonra 1-2 saat hafif bir kızarıklık ve bir hafta minik kabuklanmalar olur. Fakat bu sizin günlük hayatınızı olumsuz yönde etkilemez. Kabuklar döküldükten sonra daha sağlıklı, canlı ve parlak bir cilt elde edilir.