Kaş arası çizgileri neden olur?

Kaş çatma mimiğimize bağlı olarak, kaş ortasında kırışıklık oluşur. Bu kırışıklık önceleri yalnızca kaşlarınızı çattığınızda ortaya çıkarken zamanla kalıcı hale gelir, kaşlarınızı çatmasanız bile size çatık kaşlı kızgın bir ifade verebilir. Özellikle genetik olarak kaş çatmaya neden olan kasları güçlü olan kaş ortası çizgiler genç yaşlarda da görülebilir.

Kaş arasındaki çizgi nasıl yok edilir?

Bu çizgileri yok etmenin en etkili yolu kaş ortası botolium toksini enjeksiyonu yaptırmaktır. Çünkü kaş ortası kırışıklığının nedeni kaş çatma mimiğine neden olan procerus ve corrugator adlı iki kastır yani kaşları birbirine ve aşağı doğru çeker ve kaş ortasında kırışıklığa neden olur. Botoks bu kasların hareketine engel olduğumuzda artık kaşlarınızı çatamazsınız böylece üzerindeki kırışıklıklarda açılma olur, sadece botoksun etkili olmadığı derin kırışıklıklarda botoks ve dolgu bir arada uygulabilir.Uygulama ince iğneler ile kas içi enjeksiyon şeklinde yapılır ve işlem birkaç dakika sürer. Etkisin birkaç gün sonra yavaş yavaş hissedilir, yaklaşık 10 gün -2 hafta sonra maksimum etki gözükür.

Kaş ortası çizgilerine dolgu uygulanır mı?

Evet kaş ortası çizgileri yok etmek için dolguda uygulanabilir. Ama önce botulinum toksini uygulamak gerekir.  Dolgu jel kıvamımda bir maddedir önce botulinum toksini uygulamadan dolgu uygulanırsa kaş çatma hareketi ile yer değiştirebilir. Bu nedenle önce botulinum toksini ile kasların hareketini azaltıp üzerine kalan çizgilere dolgu yapmak hem dolgunun kalıcılığını uzatır hem de botulinum toksini ile tam açılmayan çizgilerin tam açılmasını sağlar.

Kırışıklıkları doldurmak için kullanılan hyaluronik asit aynı zamanda ciddin kalitesini de artırır, su tutar cildin nemlenmesini sağlar.

Kaş ortası damarların geçtiği, dolgu yaparken dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Dolgunun oluşturacağı basıya bağlı damarlar etkilenebilir. Bu nedenle hyaluronik asit içeren yumuşak dolgular tercih edilmelidir. Kaş ortası dolgu mutlaka deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Kaş arası dolgu ne kadar sürer?

Kaş ortası dolgunun etkisi kullanılan ürüne göre yaklaşık 12 – 18 ay kalıcılığı vardır. Kaş ortası için kalıcı dolgular tavsiye edilmez. Çünkü damardan zengin bir bölge olduğu için sert dolgular damarları etkileyebilir.

Kaş arası botulinum toksini nasıl yapılır?

Botulinum toksini ince iğneler ile kas içi enjeksiyon şeklinde yapılır. Uygulama birkaç dakika sürer. Etkisin birkaç gün sonra yavaş yavaş başlar, yaklaşık 10 gün 2 hafta sonra maksimum etki gözükür. Botulinum toksini etkisi yaklaşık 4 ay sürer.

Kaş ortası kırışıklık tedavisi fiyatları?

Kaş ortası botulinum toksini ve dolgu  fiyatları kullanılan ürünlere ve miktarına göre değişmektedir. Ayrıca sağlık bakanlığına bağlı bir poliklinik olduğumuz için sayfamızda fiyat belirtmemiz mümkün değildir. Bu nedenle en doğru uygulama doktorumuzun sizi görmesi, neye ihtiyacınızın olduğunu belirlemesi buna uygun olarak fiyatın belirlenmesidir.