Q-SWİTCH ND-Yağ Lazer İle Kıl Sarartma

Lazer ile kıl sarartma işlemi; özellikle ince ve açık renkli kıllar için kullanılır. Çünkü tüm lazer sistemleri kalın ve siyah kıllara etkilidir. İnce ve açık renk tüyleri yok edebilecek bir lazer sistemi ne yazık ki yoktur. Eğer tüy şeklindeki ince ve açık renk kıllardan şikâyet ediyorsanız  Lazer ile kıl sarartma iyi bir seçenektir.  Bunun için Q-Switch Nd-Yag Lazer kullanıyoruz. Q-Switch Nd-Yag Lazer kılları içindeki renk veren pigmenti hedef alır. Böylece atış yapıldığında kıllın rengi gider, kıl acık renk alır yani sararır. Q-Switch Nd-Yag Lazer aynı zamanda kılları inceltir. Seanslara devam ederseniz, tüylerde seyrelme sağlar.

Lazer İle Kıl Sarartma İşleminin Avantajları Nelerdir?

Q-Switch Nd-Yag Lazerin en büyük avantajı tüyleri kısaltmadan üzerine atış yapılabilmesidir. Q-Switch Nd-Yag Lazer tüyleri sarartarak daha az görünmesini sağlar. Sarartma etkisi 4-6 hafta kadar devam eder. Sarartmanın etkisi azalmaya başladığında yeniden seans yapma zamanı gelmiş demektir. Seanslar ilerledikçe tüyler daha uzun süre sarı kalır, yani seans aralıkları açılır. Yine seanslar ilerledikçe tüyler incelir, seyrelir ve daha az görünür hale gelir.
Q-Switch Nd-Yag Lazer aynı zamanda cilt lekelerinin azalmasına, cilt kalitesinin artmasına katkı sağlar. Özellikle dudak üstü gibi ince kılların bulunduğu ve ağda, ip, cımbız gibi alma  yöntemleri nedeniyle cildin lekelendiği alanlarda çok iyi sonuç verir. Hem tüyleri sarartıp daha az görünmesi sağlar, hem de lekeyi azaltıp cilt kalitesini artırır.
Ayva tüyleri için en uygun lazer Q-Switch Nd-Yag Lazerdir. Çünkü yaz kış yapılabilir, acısız ve çok hızlı bir yöntemdir. Tüm yüze işlem yapma süresi 5-10 dakika kadar sürer. Cildinize zarar vermez, gündelik yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Lazer İle Kıl Sarartma Kalıcı mıdır?

Hayır, lazerle kıl sarartma işlemi kalıcı değildir.  Yaklaşık 4-6 hafta sonra kıllar yavaşça eski rengine döner bu süre sonunda yeniden seans yaptırmanız gerekir. Fakat ilerleyen seanslarda kıllar incelir ve seyrelir. Bu şekilde kozmetik olarak sizi rahatsız etmeyecek konuma gelir. Ayva tüylerine kesin çözüm bulmak mümkün olmadığı için şu an ki teknoloji ile en iyi yöntem olarak q switch lazeri tavsiye ederiz.