Lazerle Kaş Silme Kalıcı Makyaj Silme

LAZER İLE KAŞ SİLME (KAŞ KONTÜR - KALICI MAKYAJ SİLME)

Kalıcı makyaj veya kaş kontur olarak adlandırılan kalıcı kaş boyalarını silmek için yapılacak en uygun işlem lazerle silme işlemidir.  Bunun için Q switch nd-yag lazer kullanıyoruz.  Q switch - Nd -yag lazer cilde zarar vermeden doğrudan boya parçalarını hedefler, boyayı parçalayıp vücudun savunma hücreleri tarafından atılmasını sağlar. Bu şekilde boya her seansta bir miktar azalarak silinir. 

Bunun dışındaki işlemler yani kimyasal solüsyonlar ile boyayı çıkarmaya çalışmak veya üzerine ten rengi başka boya ile kapatmaya çalışmak uygun değildir. 
Şimdi neden uygun olmadığını anlatalım: Önce kaş silme solüsyonları ile boya çıkarmaya çalışmak neden tehlikelidir? Kaş bölgesine yapılan kalıcı makyajda boya iğne ile derinin altına verilir, yani boya cildin altındadır. Kaş silme solüsyonları özellikle triklorasetik asit denilen güçlü bir asit içerirler. Kaş silme solüsyonlarında amaç bu asit ile cildi soymaktır. Cilt soyulurken boyanın dışarı atılması sağlanmaya çalışılır. Fakat tehlikeli olan şudur; boyanın atılması için cildi çok derin soymak gerekir. Cildi boyaya ulaşana kadar derince soyarsanız cilt iyileşemez yanık izi kalır ve bu yanık izi kalıcıdır. Ömür boyu yanık izi ile yaşamak zorunda kalırsınız. 

Microblading kaş rengi açma işleminde mevcut olan kaş boyasını ten rengi başka bir boya ile kaş boyasını kapatmaya çalışmaktır. Bu doğru bir yöntem değildir. Çünkü üste yapılan ten rengi boyanın alttaki koyu rengi tamamen örtmesi mümkün değildir. Görüntü daha iyi olmaz, birde ten rengi boya dikkat çeker. Normalde lazerle çıkabilecek bir kaş kontur boyasının üstene yapılan ten rengi boya alttaki koyu renk boyanın çıkmasını imkânsız hale getirir. Yani üstte ten rengi boya varsa lazerle kaş silme işlemi yapılamaz. Kısacası sildirmek istediğiniz kalıcı kaş boyasını silmenin en iyi yöntemi lazerle kaş silme tedavisidir.


Videolarımızı Görmek İçin Tıklayınız
Merak Ettiğiniz Sorular İçin Bizimle İletişime Geçin.