Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyaj,  dövme işlemi gibi iğneler ile boyanın cilt altına verilmesidir. Kaş, kirpik dipleri ve dudaklar bu şekilde renklendirilir. Kalıcı makyaj aslında dövme işleminin aynısıdır. Burada da boya iğneler ile cilt altına itilir. Kalıcılık boyanın derinliğine göre değişir, boya çok derinde ise ömür boyu kalır.

Kalıcı makyaj nasıl silinir?

Kalıcı makyaj silmek için en uygun tedavi lazerle kalıcı makyaj silme işlemidir. Kaş kontur olarak adlandırılan kalıcı kaş boyalarını silmek için Q switch nd-yag lazer kullanıyoruz.  Q switch - Nd -yag lazer dövme silme işleminde kullanılan lazerdir.  Lazerle kalıcı makyaj sile işlemi dövme silme işlemi ile aynı mekanizma ile çalışır.  Lazer, cilt altındaki boyayı hedefler, lazer atışı boyayı parçalar, Parçalanan boya vücudun savunma hücreleri tarafından ortamdan uzaklaştırılır. Bu şekilde boya her seansta bir miktar azalarak silinir.  

Lazerle kalıcı makyaj silmenin avantajı nelerdir?

Lazerle kalıcı makyaj silme işleminin en büyük avantajı, lazer boyayı çıkartırken cilde zarar vermez. Ciltte hasar, yanık izi bırakmaz. Bunun dışındaki işlemler yani kimyasal solüsyonlar ile boyayı çıkarmaya çalışmak veya üzerine ten rengi başka boya ile kapatmaya çalışmak uygun değildir. Şimdi neden uygun olmadığını anlatalım: Önce kaş silme solüsyonları ile boya çıkarmaya çalışmak neden tehlikelidir? Kaş bölgesine yapılan kalıcı makyajda boya iğne ile derinin altına verilir, yani boya cildin altındadır. Kaş silme solüsyonları özellikle triklorasetik asit denilen güçlü bir asit içerirler. Kaş silme solüsyonlarında amaç bu asit ile cildi soymaktır. Cilt soyulurken boyanın dışarı atılması sağlanmaya çalışılır. Fakat tehlikeli olan şudur; boyanın atılması için cildi çok derin soymak gerekir. Cildi boyaya ulaşana kadar derince soyarsanız cilt iyileşemez yanık izi kalır ve bu yanık izi kalıcıdır. Ömür boyu yanık izi ile yaşamak zorunda kalırsınız.

Microblading kaş rengi açma işleminde mevcut olan kaş boyasını ten rengi başka bir boya ile kaş boyasını kapatmaya çalışmaktır. Bu doğru bir yöntem değildir. Çünkü üste yapılan ten rengi boyanın alttaki koyu rengi tamamen örtmesi mümkün değildir. Görüntü daha iyi olmaz, birde ten rengi boya dikkat çeker. Normalde lazerle çıkabilecek bir kaş kontur boyasının üstene yapılan ten rengi boya alttaki koyu renk boyanın çıkmasını imkânsız hale getirir. Yani üstte ten rengi boya varsa lazerle kaş silme işlemi yapılamaz. Kısacası sildirmek istediğiniz kalıcı kaş boyasını silmenin en iyi yöntemi lazerle kaş silme tedavisidir.

Lazerle kaş kontur silmek kaç seasn sürer?

 Lazerle kalıcı makyaj silme işlemi seans seans yapılır. Kaç seans süreceğini, boyanın derinliği belirler, boya çok derine işlemişse, üst üste kalcı makyaj işlemi yapılmışsa çok fazla seans ister. Boya yüzeysel ise daha kolay çıkar. Lazerle kaş kontur silme işlemi yapmak istiyorsanız yaklaşık 8-10 seans işlem yaptırmayı göze almanız gerekmektedir.

Lazerle Kalıcı Makyaj Silme Fiyatları

Lazerle kalıcı makyaj silme fiyatı işlem yapılacak alanın genişliğine göre değişmektedir, bu nedenle çıkarmak istediğiniz makyaj alanını gördükten sonra kesin fiyat vermek daha uygundur . Lazerle kalıcı makyaj silme işlemi için toplam ödeyeceğiniz ücret,  gereken seans sayısına göre belirlenir. Boya yüzeysel ise koyu renkse daha kolay çıkar daha az seans gerektirir.  Boya çok derine işlemişse, üstü üste yapılmışsa çok seans gerektirir. Bu nedenle ödeyeceğiniz ücret çok olacaktır.