Leke Tedavisi


Lekesiz, parlak bir cilt rengi genç ve sağlıklı görünüm için önemlidir ve hepimiz bunu istiyoruz. Fakat cildimizde ton farkı ve lekeler güzelliğimizi gölgeliyor. Cildimizde kahverengi lekeler neden oluşur? Yüzümüzdeki elimizdeki kahverengi lekelerin nedeni melanindir. Melanin cildimize rengini veren maddedir. Güneş, genetik yatkınlık, gebelik gibi nedenler ile melanin bazı bölgelerde fazla birikirse cilt lekelerine neden olur.

Leke tedavisinde yöntemler nelerdir ?

Leke tedavisinde  kombine tedavilerden etkili sonuç alınır. Yani farklı tedavileri bir arada kullanmak daha iyi sonuçları verir. Çünkü en iyi leke tedavisi için cilde zarar vermeden cildin içindeki melanini azaltmak gerekir ki bu zor bir işlemdir. Etkili leke tedavisi için şu anki teknoloji ile yapılabilecek en uygun tedaviler; Thulium Lazer, Q switch Nd yag Lazer, Fraksiyonel radyofrekans Tedavisi, Leke acıcı Mezoterapiler, ilaç tedavileri ve tabi ki olmazsa olmaz güneş koruyuculardır.

Yüzdeki kahverengi lekelere kesin çözüm veya en iyi leke giderici krem gibi sloganlar doğru değildir. Size en uygun tedavi lekenin oluşum nedenine, derinliğine, kaç yıldır olduğuna bağlı olarak size göre belirlenmelidir. 

Leke tedavisinde en iyi sonuçları alabilmek için  thulium lazeri tavsiye edebiliriz. Çünkü Thulium lazer direkt lekeye etki eder. Thulium lazerin yanında lekeler tekrar etmesin diye, cildin güneşe karşı direncini artırmak gerekir. Bunun için Q-switch lazer, iğneli radyofrekans seansları tedaviye eklenmelidir. Lekelerin üzerinden yıllar geçtikçe lekeler derinleşir, tedavisi zorlaşır. Derin lekeler için lazer tedavilerine leke mezoterapisi eklenmelidir. Sivilce lekelerinin tedavisinde iğneli radyofrekans tedavisi daha iyi sonuçlar vermektedir. Görüldüğü gibi tek bir tedavi yoktur size en uygun tedavi vardır.Leke ciddi bir sağlık sorunudur tedavisi mutlaka dermatoloji uzmanı tarafından size göre belirlenmelidir. Lekelerin durumuna göre ilaçların eklenmesi tedaviyi destekler.

Lazerle leke tedavisi fiyatları nedir?

Lazerle leke tedavi fiyatları, seans sayısına göre belirlenmektedir. Tek seansta leke tedavisi ancak yüzeysel lekeler örneğin el üstündeki yaşlılık lekeleri için geçerlidir. El üstündeki yaşlılık lekeleri için bir seans Q-switch lazer yeterli olur. Bu nedenle bu lekelerin tedavi fiyatları azdır. Bunun yanında melazma gibi daha derin zor lekeler için en az 4 seans thulium lazer yapılmalıdır.

Leke tedavisi ne kadar sürer?

Leke tedavisi seans seans yapılan bir işlemdir. Bu nedenle en az 3 aylık bir tedavi sürecine ihtiyaç vardır.  Bu tedavi süreci güneşin etkisinin az olduğu sonbahar ve kış aylarına gelmelidir.


Sorularınızı Dermatolog Dr. Fatma Yıldız'a Sorun


Ameliyatsız Estetik Tedavilerimiz


leke-tedavisi
Devamı
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım
soru-icon