Leke Tedavisi


Lekesiz, parlak bir cilt rengi genç ve sağlıklı görünüm için önemlidir ve hepimiz bunu istiyoruz. Fakat cildimizde ton farkı ve lekeler güzelliğimizi gölgeliyor. Cildimizde kahverengi lekeler neden oluşur? Yüzümüzdeki elimizdeki kahverengi lekelerin nedeni melanindir. Melanin cildimize rengini veren maddedir. Güneş, genetik yatkınlık, gebelik gibi nedenler ile melanin bazı bölgelerde fazla birikirse cilt lekelerine neden olur.

Leke tedavisinde en etkili yöntem hangisi?

Leke tedavisinde en iyi yöntem kombine tedavilerdir. Yani farklı tedavileri bir arada kullanmak daha iyi sonuçları verir. Çünkü en iyi leke tedavisi için cilde zarar vermeden cildin içindeki melanini azaltmak gerekir ki bu zor bir işlemdir. Etkili leke tedavisi için şu anki teknoloji ile yapılabilecek en uygun tedaviler; Thulium Lazer, Q switch Nd yag Lazer, Altın iğne Tedavisi, Leke acıcı Mezoterapiler, ilaç tedavileri ve tabi ki olmazsa olmaz güneş koruyuculardır.

Yüzdeki kahverengi lekelere kesin çözüm veya en iyi leke giderici krem gibi sloganlar doğru değildir. Size en uygun tedavi lekenin oluşum nedenine, derinliğine, kaç yıldır olduğuna bağlı olarak size göre belirlenmelidir. 

Leke tedavisinde en iyi sonuçları alabilmek için mutlak thulium lazer kullanılmalıdır. Çünkü Thulium lazer direkt lekeye etki eder. Thulium lazerin yanında lekeler tekrar etmesin diye, cildin güneşe karşı direncini artırmak gerekir. Bunun için Q-switch lazer, altın iğne seansları tedaviye eklenmelidir. Lekelerin üzerinden yıllar geçtikçe lekeler derinleşir, tedavisi zorlaşır. Derin lekeler için lazer tedavilerine leke mezoterapisi eklenmelidir. Sivilce lekelerinin tedavisinde altın iğne tedavisi daha iyi sonuçlar vermektedir. Görüldüğü gibi tek bir tedavi yoktur size en uygun tedavi vardır.Leke ciddi bir sağlık sorunudur tedavisi mutlaka dermatoloji uzmanı tarafından size göre belirlenmelidir. Lekelerin durumuna göre ilaçların eklenmesi tedaviyi destekler.

Lazerle leke tedavisi fiyatları nedir?

Lazerle leke tedavi fiyatları, seans sayısına göre belirlenmektedir. Tek seansta leke tedavisi ancak yüzeysel lekeler örneğin el üstündeki yaşlılık lekeleri için geçerlidir. El üstündeki yaşlılık lekeleri için bir seans Q-switch lazer yeterli olur. Bu nedenle bu lekelerin tedavi fiyatları azdır. Bunun yanında melazma gibi daha derin zor lekeler için en az 4 seans thulium lazer yapılmalıdır.

Leke tedavisi ne kadar sürer?

Leke tedavisi seans seasn yapılan bir işlemdir. Bu nedenle en az 3 aylık bir tedavi sürecine ihtiyaç vardır.  Bu tedavi süreci güneşin etkisinin az olduğu sonbahar ve kış aylarına gelmelidir.


"Leke Tedavisi" İle İlgili Soruları Dermatolog Dr. Fatma Yıldız'a Sorun

Ameliyatsız Estetik Tedavilerimiz


Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım
soru-icon