Mezoterapi, Prp İle Leke Tedavisi

Mezoterapi, leke açıcı ilaçların, vitamin ve mineral içeren karışımların çok ince iğneler ile cilt altına enjekte edilmesidir. Özellikle derin lekelerde lazer tedavilerini desteklemek amacı ile leke mezoterapisi yapmak daha etkili olur. Kullanılan mezoterapi ilaçları cildin ihtiyacına belirlenir.

PRP; trombositten zengin serumun, (Platelet rich plazma) kısaltılmasıdır. Yaralandığımızda veya bir yerimiz kesildiğinde kanın pıhtılaşmasını ve salgıladıkları büyüme faktörü ile yara iyileşme sisteminin başlatılmasını sağlar.

PRP, aslında tek başına leke açmak için kullanılmaz. Fakat cildin kalitesini artırdığı için diğer tedavileri destekler. PRP de özel steril tüplere kanınız alınır, satrafüj denen özel döndürme işleminden geçirilerek trombosit denilen vücudun iyileştirici hücreleri ayrıştırılır. Elde ettiğimiz trombositten zengin serum cildinize ince iğneler yardımıyla enjekte edilir. Tamamen kendi kanınızdır, size bir zararı yoktur. Cildin kendini yenilemesi sağlanır. Leke tedavisine destek sağlar. Cilt yaşı ilerledikçe kolajen miktarı azalır ve cildimiz doğal olarak yaşlılık belirtileri göstermeye başlar. Leke tedavisini desteklemek için uygulanan prp ve mezoterapi işlemleri aynı zamanda cildin kaybolan elastikiyetini tekrar kazandırır daha canlı, parlak kısacası daha sağlıklı bir cilt elde etmemize yardımcı olur.

Leke tedavisinde lazer ile cildin üst tabakasını soyarak alttan yeni cilt gelmesini sağlarız. Prp ve mezoterapi işlemleri ile de alttan gelen cildin kalitesini artırmak ve yeni cildin dayanıklılığını artırmak hedeflenir.