"Botulinum Toksin" İçin Sıkça Sorulan Sorular


Botulinum toksini, kas hastalığı olanlara, hamilelere, işlem yapılacak alanda enfeksiyonu olan kişilere uygulanmaz.
Hayır, botulinum toksini yaptırınca herhangi bir şişlik olmaz. Botulinum toksini çok ince iğnelerle yapılır, yapıldıktan sonra herhangi bir iz yapmaz. Yapıldıktan birkaç dakika sonra iğne izleri de kendiliğinden geçer.
Botulinum toksini uygulandıktan sonra, işlem yapılan alanı iki saat kaşımayın, ovmayın, makyaj yapmayın. İşlemden sonra aynı gün hamam, sahuna gibi çok sıcak ortamlara girmeyin. Saçlarınıza fön çektirmeyin. Fön çekmek için kullanılacak sıcak havadan da uzak durmanız gerekmektedir.
Evet, botulinum toksini ciltteki kan akımını arttırır bu da cildin daha parlak daha güzel olmasını sağlar.
Botulinum toksin ücreti işlem yapılacak alana göre değişmektedir. Örneğin yalnızca kaş ortasına işlem yapılacaksa daha azken, tüm yüz dediğimiz kaş ortası, göz kenarı, alın ve burun üstüne yapılacaksa daha fazla ücreti olur. Botulinum toksini işlem ücretlerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kırışıklıklar varsa botulinum toksin uygulaması yapılabilir. Botulinum toksini için bir yaş sınırı yoktur. Zaten aslın yapmak istediğimiz kırışıklıklar yerleşmeden botulinum toksini uygulaması yapmaktır. Çünkü kırışıklıklar cilde yerleşip derinleşince botulinum toksini uygulasak bile kırışıklıklar tam açılmaz bu nedenle kırışıklıklar yerleşmeden erken yaşlarda botulinum toksini uygulamak gereklidir. Bazı kişiler genetik olarak daha erken yaşlarda kırışmaya başlayabilir, o zaman erken yaşlarda botulinum toksini uygulaması yapılır. Yani, botulinum toksininin bir yaşı yoktur erken yaşlarda yapılması daha da iyidir. Biz kliniğimizde yirmili yaşlardan itibaren botulinum toksini uygulaması yapıyoruz.
Hayır, kalıcı botulinum toksini uygulaması yoktur. Hangi marka botulinum toksinini kullanırsanız kullanın yaklaşık 4 ay kalıcılığı vardır.
Estetik amaçlı yapılan botulinum toksin uygulamasını devlet karşılamaz. Ancak, nörolojik hastalıkların tedavisinde kullanılacak botulinum toksin uygulamalarını devlet karşılamaktadır.

"Botulinum Toksin" İle İlgili Soruları Dr. Fatma Yıldız'a Sorun

Botulinum Toksin İçin Kullanılan Yöntemler


Kırışıklık Tedavisi
Devamı
Kaş Çatma Tedavisi
Devamı
Diş Sıkma Tedavisi
Devamı
Terleme Tedavisi
Devamı
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım
soru-icon