Sivilce Ve Sivilce İzi Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Skar Nedir? Neden Oluşur?

Cildin yalnızca üst tabakası kendini tam olarak yenileyebilir. Dermis dediğimiz derin tabakası yaralandığında, iyileştikten sonra kalıcı iz oluşur buna skar denir.

  • Skar; sivilcelerden, yanıklardan, ameliyat, yaralanma, jilet kesiklerinden sonra oluşabilir.
  • Skarları (izleri) tamamen silmek, normal cilt haline getirmek şu an ki teknoloji ile dünyanın hiç bir yerinde mümkün değildir.
  • Fakat tedavilerimizle; izi daha az görünür hale getirebiliriz.
  • İzler ciltten kabarık veya çökük olabilir.Yapılan tedavilerle skar izi ciltle eşit seviyeye getirilebilir. 
  • İzler, normal deri renginden daha açık veya daha koyu olabilirler. Rengini normal deri rengine yaklaştırabilir ve daha az görünür hale getirebiliriz.

Skar Tedavisi İçin Başka Neler Yapılır?

Kimyasal Peeling

Glikonik asit, TCA (Trîklor Asetik Asit) gibi kimyasal solüsyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin) soyulmasıdır. Kimyasal peeling yüzeysel bir işlemdir. Yalnızca renk farklılığı olan izlerde kullanılır. Soyulmalar ile renk farkını azaltır . Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır İşlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir.

PRP

Kişinin kendinden alınan kanın santrifüj işleminden geçirilerek iyileştirici hücreleri ayrılarak tekrar aynı kişiye iğne ile verilmesi işlemidir. Kollejen miktarını artırır, yeniden yara iyileşmesi oluşturur. Böylece izlerin daha az görülmesini sağlar

Mezoterapi

Çok ince iğnelerle skarın içine vitamin ve iyileştirici maddeler enjekte edilir. Bu şekilde izin yeniden iyileşmesi, daha az görünür hale gelmesi sağlanır.

Skar tedavisinin başarı oranı mevcut izin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Tedavide skar sayısında veya büyüklüğünde değişiklik olmaz.

Düzelme skarın boyutlarında ve sayısında değil, görünürlüğünde olur yani tedavi uygulanan skarın belirginliği azalacak normal cilde daha yakın, daha uyumlu hale gelecektir.

Skar Tedavisi Fiyatları

Skar tedavisi fiyatları izlerin büyüklüğüne göre değişmektedir. Skar tedavisi fiyatları yapılacak alana bağlı olarak da değişir. Lazerle skar tedavisinin kaç seans yapılacağı da fiyatı etkileyen faktörlerdendir.


Videolarımızı Görmek İçin Tıklayınız
Merak Ettiğiniz Sorular İçin Bizimle İletişime Geçin.