Thulium lazer akne izi tedavisi nedir?

Thulium lazer, lekeleri tedavi etmek için geliştirilmiş en yeni sistemdir. Kahverengi leke şeklinde kalmış akne izlerinin tedavisinde çok etkilidir. Lekeleriz azaltır, ciltteki ton farklılıklarını giderir, daha canlı daha parlak bir cildiniz olmasını sağlar.

Thulium lazer baby face nedir?

Thulium lazer; leke tedavisinde, FDA tarafından onaylanmış, yeni bir lazer sistemidir. 1927 nm dalga boyunda enerji üretir bu dalga boyu direkt renk hücrelerini (melonositleri) etkiler.

Baby face denilmesinin sebebi aynı zamanda cildin kalitesini artırır.

Thulium Lazer Ankara diye Google da arma yaptırırsanız iki farklı thulium lazerle ile karşılaşırsınız. Bunlardan birisi  Baby Face thulium lazer, diğeri  thulium lazerdir.  Biz kliniğimizde, 2018 den bu yana Baby Face thulium lazer kullanıyoruz.

Thulium lazer kaç seans gerektirir?

Thulium lazer, her seansta yaklaşık %10 bir düzelme sağlar. Yani ilk seanstan itibaren sonuçlarını görmeye başlarsınız ama iyi sonuç almak için en az 3-5 seans yaptırmanızı tavsiye ederiz. Tabi ki kaç seans süreceği lekenin derinliğine göre değişir. Çok eski çok derin lekeler daha çok seans gerektirir. Yüzeysel basit lekeler daha çabuk yok olur. Sizin için en uygun tedavi ve kaç seans yapılması gerektiği dermatoloji uzmanı doktorumuz Fatma Yıldız cildinizi gördükten sonra belirleyecektir. Thulium lazer fiyatları kaç seans uygulanacağına bağlı olduğu için önceden kaç seans gerekeceğini, thulium lazer seanslarının toplam fiyatını öğrenmeniz uygun olacaktır.

Thulium lazer kaç günde iyileşir?

 Thulium lazerin en büyük avantajı budur, iyileşme süresi çok kısadır. Çünkü thulium lazer atış yaparken arada sağlam alanlar bırakır, bu şekilde cilt daha kolay kendini yeniler. İşlemden sonra önce kırmızılık olur, birkaç gün sonra minik kahverengi kabuklar oluşur kabuklar bir hafta sonra dökülmeye başlar. Yaklaşık 2 hafta içinde iyileşme tamamlanır.  İşlemden sonra hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz, kırmızılık ve kabuklanma sizi çok fazla rahatsız edecek düzeyde olmayacaktır. Yapmanız gereken tek şey çok düzenli olarak güneş koruyucu kullanmaktır.

Thulium lazer yazın yapılır mı?

Thulium lazerin yazın yapılmasını önermiyoruz. En uygun zaman güneşin etkisinin az olduğu sonbahar ve kış aylarıdır. Thulium lazerden en iyi sonuçları alabilmek için güneşten sakınmak gerekmektedir. Bu nedenle yaz kış kapalı alanda bile olsanız güneş koruyucu kullanmanızı öneririz.

Thulium lazer yaptıranların yorumları nelerdir?

Thulium lazeri lekeleri açar, ton farklılıklarını eşitler. Bu nedenle thuium lazer yaptıranların yorumu ciltlerinin açıldığı ve parladığıdır. Bunun yanında thuium lazer cilt kalitesini artırır. Daha canlı, daha genç bir cildiniz olur. thulium lazerin cildi gençleştirme etkisinden dolayı Baby Face dismi verilmektedir.

Thulium lazer öncesi sonrası fotoğraflarını görmek isterseniz kliniğimizde izin aldığımız hastaların thulium lazer ile öncesi sonrası fotoğraflarını gösterebiliriz. Sağlık bakanlığının yönetmeliklerine göre internet sitelerinde öncesi sonrası fotoğraf paylaşamıyoruz.