Buz Lazer  Epilasyon Nedir?

Buz lazer aslında Diode lazerdir.  Alma laser adlı alman firması 2014 yılında çok iyi soğutması olan, tekli atışla değil de seri atışlarla kılı daha iyi ısıtan yeni bir teknoloji üretti ve patentini aldı. Çok iyi bir soğutma sistemi olduğu için bu cihazı tanıtırken Buz lazer olarak reklamını yaptı. Bu teknolojiyi ilk bulan Buz Başlıklı Diot Lazer’dır. Fakat daha sonra pek çok firma, başlığı soğutan Diode lazerler üretip piyasaya sürmüştür.

Buz Lazerin Avantajı Nedir?

Buz Lazer teknolojisi hastaya temas eden başlığı -3 dereceye kadar soğutur. Lazer işlemi sırasında cildin ısınmasına engel olur. Böylece hem daha güvenli hem de daha az acılı bir işlem olur.
Bu teknolojinin diğer bir özelliği tek tek atış değil, taramalı atış yapmasıdır. Saniyede 10 atış yapar. Ütüleme teknolojisi denen bu sistemin patenti de aynı firmaya aittir.

Ütüleme Lazer Nedir?

Buz Lazer ışını kıl kökünü ısıtmayı hedefler. Klasik Diode lazerler ise her bir atışta kılı yok edecek kadar enerji vererek, kıl kökünü ısıtıp yok etmeyi hedefler ve yüksek enerji verdiği için daha fazla acı hissedilir. Enerjiyi aynı alana bölünmüş dozlarda birden fazla verirsek, hem kılı ısıtıp yok etmiş hem de acıtmamış oluruz. Ütüleme lazer küçük dozlarda saniyede 10 atış yapar ve ütüler gibi aynı yerden çok defa geçer. Her seferde kılı yavaş yavaş ısıtır ve yok eder. Bu sayede daha az acı hissedilir. Ütüleme lazerlerine güçlü kontak soğutucuların eklenmesi ile Buz Lazer teknolojisi bulunmuştur.

Buz Lazer Gerçekten Acısız Mı?

Buz Lazer diğer Diode lazerlere göre daha az ağrılıdır. Fakat tamamen acısız demek değildir. Lazer epilasyon işlemi uygun koşullarda yapılıyor ve kılı kalıcı olarak yok edecek enerji veriliyorsa bir miktar acı mutlaka hissedilir. Eğer kıl kökü yeterince ısıtılmazsa yok olmaz, tekrar çıkar. Kıl kökünü bir daha çıkmayacak şekilde etkilemek için yeterince ısıtmak gerekir. Bu ısı bir miktar acı oluşturur, yani acı kılın etkilendiğini gösterir. Lazer epilasyon yapılırken hiç acımıyorsa muhtemelen yeterince enerji verilmemiştir. Bu nedenle düşük enerji ile yapılan seanslar çok etkili olmayabilir. Tabi ki acı hissi kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazı kişiler çok hissederken, bazıları rahatsız olmazlar. Bu olay ağrı eşiğinin farklılığından kaynaklanır. Buz Lazer diğer Diode lazerlere göre daha rahat ve konforludur. Ama yine de acıdan endişe ediyorsanız işlemden önce anestezik krem kullanılabilir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Tüm vücut lazer epilasyonda Buz Lazer mutlaka olmalıdır. Çünkü Diode Lazer hem hızlıdır, hem de kol ve yüz gibi ince kılların olduğu bölgelerde Aleksandrite Lazer ile birlikte kullanılması etkinliği artırır.

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek lazer epilasyon işleminde  Buz Lazer mutlaka olmalıdır. Çünkü erkeklerde cilt kalınlığı daha fazladır ve kıl kökleri daha derindedir. Bu yüzden özellikle ense, sırt gibi alanlarda Buz Lazer iyi bir seçenektir. Buz lazerin (Diode Lazer olduğu için) dalga boyu olan 810 nm'dir.  En kalın ciltlerde ve derin kıl köklerine kadar ulaşabilen bir teknolojidir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

Buz lazer epilasyon fiyatları, diğer lazer sistemlerinde olduğu gibi işlem yapılacak alanın boyutlarına ve kıl yoğunluğuna göre hesaplanır. İşlem yapılacak alan büyüdükçe fiyat artar ve toplam maliyeti işlemin kaç seans süreceğine göre değişir. Kliniğimize geldiğinizde doktorumuz tarafından sizin için en uygun cihazın hangisi olduğu, gerekli seans sayıları konusunda ayrıntılı bilgi verilecektir.