ND YAG LAZER nedir?

Nd-Yag Lazer, lazer epilasyonda kullanılan üç lazer sisteminden biridir. Bunlar aleksandrite lazer, diot lazer ve nd yag lazerdir. Lazer epilasyon için en çok kullanılan lazer değildir. Çünkü nd yag lazer kıl yok etmekte aleksandrite lazer kadar iyi sonuç vermez ama özellikle çok koyu tenli ve bronz kişilerde güvenle kullanılan lazer sistemidir.

ND YAG LAZER kimlere yapılır?

Nd yag lazer, koyu ten rengine sahip veya bronz kişilerde en güvenli seçenektir. Çünkü 1064 nm dalga boyunda ışık üretir ve bu dalga boyunun cildi yakma olasılığı diğer dalga boyundaki lazerlere göre daha azdır.

ND YAG LAZER nasıl etki eder?

Epilasyon için kullanılan nd yag lazer şu şekilde etki eder; Kıllara siyah rengi veren melanin adlı bir maddedir. Nd-Yag Lazer diğer lazer sistemlerinde olduğu gibi melanini yani siyah rengi ısıtarak etki eder. Bu nedenle tüm lazer sistemlerinde olduğu gibi Nd-Yag Lazer de melanini çok olan siyah ve kalın kıllarda daha etkilidir. İnce ve açık renk kıllarda sonuç almak daha zordur. Beyaz kıllar hiç etkilenmez.

ND YAG LAZER kaç seans yapılır?

Lazer epilasyonun kaç seans gerekeceği cilt rengine, kıl rengine ve vücut bölgesine göre değişmektedir. Açık tenli kişilerde, siyah renkli kıllar lazer epilasyona iyi cevap verir. Özellikle alt bacak, kol altı gibi kolay bölgeler ortalama 6 seans yeterli olur. Ama esme kişiler, ince kıllar özellikle yüz bölgesi çok fazla seans ister, hatta gereken seans sayısı 25-30 bulabilir.

Nd Yag Lazer epilasyonda da  diğer cihazlar gibi işlemler  seans seans yapılır. Seans aralıklarının yüz bölgesinde 4 hafta, vücut bölgesinde 6 hafta olması önerilir.

Lazer epilasyonun seans seans yapılmasının sebebi; Kıllar dinlenme, büyüme ve dökülme dönemlerine geçerler, bu normal fizyolojik bir durumdur. Yalnızca büyüme dönemindeki kıllar işlem sırasında lazerden etkilenir. Dinlenme ve dökülme dönemindeki kıllar lazerden etkilenmez. Lazer epilasyon işleminin seans seans yapılmasının nedeni budur.

ND YAG LAZER acıtır mı?

Nd yag lazer, epilasyonda kullanılan diğer lazer sistemleri gibi bir miktar acı verir. Hissedilen acı aslında kılın etkilendiğini göstermektedir. Lazer sistemleri kıl kökünü ısıtır, kılın bir daha çıkmaması için kıl köküne çok ısı vermek gerekir. Bu ısı hissi kişilerde lastik çarpması şeklinde acıya neden olabilir.