Nd-Yag Lazer Epilasyon

ND-YAG Lazer Epilasyon

Nd-Yag Lazer, koyu ten rengine sahip veya bronz kişilerde en güvenli seçenektir. Çünkü 1064 nm dalga boyunda ışık üretir ve bu dalga boyunun cildi yakma olasılığı diğer dalga boyundaki lazerlere göre daha azdır.

Kıllara siyah rengi veren melanin adlı bir maddedir. Nd-Yag Lazer diğer lazer sistemlerinde olduğu gibi melanini yani siyah rengi ısıtarak etki eder. Bu nedenle tüm lazer sistemlerinde olduğu gibi Nd-Yag Lazer de melanini çok olan siyah ve kalın kıllarda daha etkilidir. İnce ve açık renk kıllarda sonuç almak daha zordur. Beyaz kıllar hiç etkilenmez.

Nd-Yag Lazer epilasyonda da  diğer cihazlar gibi işlemler  seans seans yapılır. Seans aralıklarının yüz bölgesinde 4 hafta, vücut bölgesinde 6 hafta olması önerilir.

Lazer epilasyonun seans seans yapılmasının sebebi; Kıllar dinlenme, büyüme ve dökülme dönemlerine geçerler, bu normal fizyolojik bir durumdur. Yalnızca büyüme dönemindeki kıllar işlem sırasında lazerden etkilenir. Dinlenme ve dökülme dönemindeki kıllar lazerden etkilenmez. Lazer epilasyon işleminin seans seans yapılmasının nedeni budur.


Videolarımızı Görmek İçin Tıklayınız
Merak Ettiğiniz Sorular İçin Bizimle İletişime Geçin.