Erkek lazer epilasyon fiyatları uygulama yapılan bölgeye göre değişir. Erkeklerde epilasyon için tercih edilen bölgeler arasında kulak, sakal üstü, boyun, ense, koltukaltı, kol, bacak, göğüs, omuz ve sırt bölgesi bulunur. Erkeklerde epilasyon yapılacağı zaman en az 20 gün öncesinde kökten alım işlemi yapılmamalıdır. Bu nedenle erkek lazer epilasyon hazırlığı için uzmanlardan gerekli öneriler alınmalı ve epilasyon öncesinde doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Epilasyon öncesinde 15 gün kadar güneşe çıkılmaması önerilir. Özellikle solaryuma gidilmemelidir. Uygulama yapılan alanlarda da kıllara sarartma işlemi yapılmamalıdır. Bu şekilde yapılan lazer epilasyon oldukça başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır.

Erkeklerde lazer Epilasyon Sonrasında Yapılması Gerekenler

Erkek lazer epilasyon fiyatları seans süresi daha fazla olduğu için biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Bunun yanında seans sayıları ve paket fiyatları da değişen aralıklarda yer alıyor. Hassas cilde sahip kişilerde epilasyon sonrasında hafif kızarıklıklar oluşabilir. Bu bireyler uygulama sonrasında ılık bir duş alabilirler. Cildi tahriş edecek peeling ve kese işlemleri bir hafta içerisinde uygulanmamalıdır. Özellikle lazer epilasyon işlemleri sonrasında üç gün boyunca güneşe çıkılmamalıdır. 30 gün boyunca da koruma faktörlü kremler kullanılarak cilt yapısı korunmuş olur. Nemlendiriciler kullanılabilir. Bu şekilde cildin normalleşmesine katkı sağlanır. Seansların düzenli yapılması erkek epilasyon uygulaması sonuçlarının daha başarılı olmasını sağlayacaktır.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Seans Süreleri

Erkek lazer epilasyon fiyatları seans süreleri göre de değişebiliyor. Seanslar uygulama alanlarına göre farklı zaman dilimlerini kapsar. 4 ile 6 seans arasında vücut bölgelerinde 6 ile 12 seans arasında yüz bölgesinde erkek epilasyon lazer süresi tamamlanıyor. Seansların süreleri uygulama yapılacak alanın büyüklüğü ile doğru orantılıdır. En çok bacaklarda 50 dakika gibi sürelerde tamamlanan epilasyonlar kollarda ve göğüs bölgesinde de yarım saat sürebiliyor. Tüm vücut ise 2 saat gibi bir sürede tamamlanabilir. Boyun, kulak, ense gibi alanlarda oldukça kısa sürelerde erkek lazer epilasyon seans süreleri olmaktadır. Uzunluğu ve kısalığına göre fiyatlarda değişir. Uygulama yapılacak alanın genişliği yapılacak işlemin süresine ve fiyatına doğrudan etki edecektir.