Lazer epilasyon fiyatlarının belirleyen iki faktör vardır.

Yapılacak alanın büyüklüğü

Kullanılan cihaz

Yapılacak alan ne kadar büyükse fiyat o kadar artacaktır. Örnek olarak kol bölgesi 100 olacaksa bacak genellikle bunun 3 katı bir fiyat olur. Çünkü bacak daha büyük bir alandır, kol bölgesine oranla 3 kat daha fazla atış yapılması gerekmektedir. Lazer epilasyon yapıldığı zaman birkaç alanın birlikte yapılması fiyatı azaltır. Şöyle ki; ayrı, ayrı yaptırıldığında yüz bölgesi 100, kol bölgesi 100, bikini bölgesi 100 iken hepsi birlikte yaptırıldığında 300 yerine 250 olacaktır. Kısacası birden fazla bölge yaptırmak, hatta tüm vücut yaptırmak daha uygun fiyatlara mal olur.

Bitene kadar toplam fiyat verilmesi hiç uygun değildir. Çünkü yüz gibi alanlarda zaten bitirme garantisi mümkün değildir. Bu nedenle bitirme garantisi gerçekçi bir yaklaşım değildir, yalnızca satış stratejisidir. Üstelik bitirene kadar diyen yerler çoğunlukla güzellik salonlarıdır. Güzellik salonlarının yasal olarak lazer kullanma hakları olmadığı için baştan toplu para verdiğinizde tekrar gittiğinizde bu yerin kapanmış oluğunu görebilirsiniz.

Lazer epilasyon fiyatının belirlenmesinde kullanılan cihaz çok önemlidir. Gerçek lazer olan Aleksandrite, Diot ve Nd-yag kullanan klinikler seans fiyatı daha pahalı olsalar bile daha iyi sonuç verirler. Bu nedenle toplamda ödeyeceğiniz fiyat daha az olur. Koltukaltı, alt bacak, bikini gibi kılların kalın olduğu alanlarda mutlaka Aleksandrite lazer birinci tercih olmalıdır. Yüz, kol gibi kılların ince olduğu alanlarda Aleksndrite lazerin yanında Diot ve Nd-yag lazer birlikte kullanmak etkinliği artırır. Bu nedenle gittiğiniz klinikte birden fazla cihaz olması size en uygun cihazı uygulanmasında elzemdir.

Güzellik salonlar, yasal olarak lazer bulunduramazlar. Bu nedenle epilasyon için IPL yani yoğunlaştırılmış ışık kaynakları kullanıp bunları lazer gibi sunabiliyorlar. Lazer olmayan sistemlerde işlem yaptırdığınızda çok seans gitmeniz gerekir. Bu nedenle lazer epilasyon fiyatları ucuz bile olsa doktor olamayan bir yerde lazer yaptırmanız toplamda çok daha fazla para ödemenize neden olur. Üstelik sonuç almanız çok zordur. Bu nedenle mutlaka doktor olan yani yasal çalışan yerlerde işlem yaptırmalısınız.