40’lı yaşlarda en büyük sorun yüzdeki hacim kaybıdır. Zamanla beraber yüzdeki yağ dokusu erimeye başlar. Bu da yüzün, özellikle de yanak bölgesinin boşalması, çökmesi anlamına gelir. Gözaltlarında ki çöküklük, yüze yorgun ve yaşlı bir ifade verir. 40 lı yaşlardaki yapılması gereken volüm vermektir yani dolgu uygulamalıdır.

40’lı yaşlara daha genç görünmek için yapılabilecek tedaviler;

Dolgu maddeleri: Yüzünüzdeki hacim kaybını yerine koymanın en basit ve en etkili yolu hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleridir. Hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri; Juvederm, Radiesse, Teosyal gibi farklı markaları vardır önemli olan tüm dünyada kabul gören FDA tarafından onaylanmış bir marka kullanılmasıdır.

Dudak dolguları: Yaşla beraber yüzünüzde meydana gelen değişikliklerden biri de dudaklardaki incelmedir. Aynı yüzde olduğu gibi dudaklar da zamanla doku kaybına uğrar. 40’lı yaşlarda gözle görünür bir hal alan bu durum 50’li yaşlarda daha da belirginleşir. Çözüm hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleridir. Uygun dozda yapıldığında başkaları tarafından belli olmaz, çok doğal olur. Kalıcılığı 8-12 aydır. 

Gözaltı ışıltı dolgusu: Yaş ile birlikte özellikle genetik yatkınlığı olan kişilerde göz atlarındaki morluk ve çukurlar oluşabilir. Gözaltlarının dolgu ile doldurulması daha genç ve sağlıklı görünüm verir. Kalıcılığı yaklaşık 8 aydır.

Yanak dolgusu: Elmacık kemiğinin belirginleşmesini sağlamak çok daha genç bir görünüm verir.