Cilt çatlakları(stria) daha çok kadınlarda olmakla birlikte, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülür. Kadınlarda hamilelik döneminde, erkeklerde ağırlık kaldırırken veya ergenlik çağındaki gelişme sırasında oluşabilir. Vücut geliştikçe ciltte genilmeler olur ama tek neden bu değildir. Bu gerilmenin yanı sıra hormonlarımızdaki değişiklikler ve genetik yatkınlıkla birlikte cilt çatlakları oluşur. Ne yazık ki; oluşan çatlaklar cilt altındaki liflerin bozulmasıdır ve tekrar düzelmez, kalıcı hal alıp kozmetik olarak rahatsız edici görüntü oluştururlar. Tamamen yok etmek ne yazık ki mümkün değildir,  fraksiyonel lazer gibi tedaviler ile azaltılabilir.

İğneli Radyofrekans Tedavisi

Cildin üstünden alt katmanına kadar boydan boya ulaşabilen radyofrekans enerjisi verilmesidir. Radyofrekans enerjisi ile cilt altında kollajen üretimi hızlanır, cildin yenilenmesi sağlanır. Cildin yenilenmesi çatlakları azaltır,rengini cilt rengine yaklaştırır ve daha az görünmesini sağlar.
iğneli radyofrekans  tedavisi, cilt çatlağı oluşumunun erken evrelerinde uygulanırsa elde edilen sonuç çok daha iyi olur. Tedavide çatlağın sayısında veya büyüklüğünde değişiklik olmaz. Düzelme çatlağın görünürlüğünde olur, yani tedavi uygulanan çatlağın belirginliği azalarak normal cilde daha yakın, daha uyumlu hale gelir. En iyi sonuç farklı tedavilerin birlikte kullanılması ile oluşur. Hangi tedavinin kaç seans yapılacağı kişinin tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterir. Ortalama 5-6 seansta %50 azalma sağlanabilir.

Lazerle Çatlak Tedavisi Fiyatları

Çatlakların genişliğine, bulunduğu bölgeye ve yapılacak alana göre değişmektedir. Çatlak tedavisinin seans sayısına göre, fiyatlandırma değişir.