Q Switch lazer nerede kullanılır?

Q Switch lazer, yaşlılık lekesi, doğum lekesi, güneş lekesi, melazma gibi tüm lekelerde güvenle kullanılmaktadır. Diğer leke tedavileri ile birlikte kombine edilir.

Q-Switch Nd Yag Lazer Nasıl Etki Eder?

Q-Switch, nanosaniyede yani çok kısa sürelerde atış yapar. Bu atış, melanosit adı verilen renk hücrelerinde küçülmesini sağlar. Melonositler, renk maddesi olan melananini üreten hücrelerdir. Lekenin oluşma nedeni melanosit denen bu hücrelerin çok çalışmasıdır. Q-Switch Nd Yag Lazer, siyah olduğu için melanin tarafından emilir, melanin ve melaninin içinde olduğu melanosit ısınır. Bu ısınma ile melaninin parçalanması, melonositin küçülmesini sağlar. Böylece hem leke açılır hem de lekenin yeniden oluşması azalır.

Q-Switch Nd Yag Lazer Sonrası Neler Yapılmalı?

Q-Switch Nd Yag Lazerle leke tedavisi, kolay ve konforlu bir işlemdir. Acı yok denecek kadar azdır. Sonrasında biraz kırmızılık olur 10-15 dakika içinde kendiliğinden geçer. Sonrasında güneşten korumak dışında özellikle yapmanız gereken bir şey yoktur. Fakat mutlaka güneşten koruyucu kullanmanız gereklidir. Tüm leke tedavilerinde güneşten korumazsanız lekeleriniz yeniden koyulaşabilir.

Q Switch lazerin avantajları?

Q swicth lazeri hem leke tedavisinde hem de kıl sarartma tedavisinde kullanılır. Böylece aynı seansta iki iyi sonuç elde edilir. Q Switch lazerin diğer bir avantajı cilde hiçbir zarar vermez, uygulama çok kolaydır. İşlem yaptırıp hemen işinize dönebilirsiniz.

Cilt Lekelerinin Geçirmek İçin Yapılabilecek En İyi Tedavi

Cilt lekelerini geçirmek için yapılacak en iyi tedavi, kombine tedavilerdir. Thulium lazer, mezoterapi  ve ilaç tedavisi  lekelerin rengini açar. Q switch lazer yeniden renk maddesinin oluşmasını azaltır. iğneli radyofrekans, cilt gençleştirme cildin kalitesini artırır, güneşe karşı dayanıklılığı artırır. En önemlisi de mutlaka devamlı güneş koruyucu kullanmanız gerekir.

Q Switch lazer tedavisi ne kadar?

Q-Switch lazer fiyatları işlem yapılacak alanın genişliğine göre belirlenir. Tedaviye başlamadan önce doktorumuz size kaç seansa ihtiyacınız olacağını söyleyecektir. Böylece tedaviye başlamadan önce toplam tedavi ücretini bilerek tedaviye başlayabilirsiniz.