Özellikle yüz ve bacak bölgesinde, bazı damarlar daha yüzeysel ve belirgin olabilir. Genişleyen kılcal damarlar çizgi ve ağ şeklinde görünür. Yüz bölgesinde, belirginleşen bu kılcal damarlar, kırmızı yüz görüntüsüne neden olur.  Kılcal damarların bu şekilde belirgin görünmesi kozmetik olarak, kişileri rahatsız edebilir. Kılcal damarların yok edilmesi kırmızılığı azaltır, cildinizin daha güzel görünmesini sağlar.

Lazerle Kılcal damar tedavisi en iyi yöntemlerdendir. En sık kullanılan Nd-Yag (1064 nm) lazer dir. Nd-Yag lazer kanı oluşturan, oksihemoglobin adlı maddeyi hedefler ve ısıtır. Isınan oksihemoglobin damarın çeperini ısıtır, damar çeperinin birbirine yapışmasını böylelikle görünmez hale gelmesini sağlar. Lazerden etkilenen damar, daha sonra vücudun temizleyici hücreleri tarafından parçalanır, yok olur.

Lazerle kılcal damar çatlaması tedavisi; seans seans yapılır. Seans sayısı, damarın kalınlığına, derinliğine göre değişir. Spider anjiom ( örümcek ağı damar çatlaması) 1-2 seansta geçerken, burun kenarındaki kılcal damarlar 4-5 seans gerektirebilir.

Yüzdeki kılcal damar tedavi fiyatları, damar olan alanının genişliğine göre belirlenir.