Lazer İle Tüy Sarartma Nedir?
Lazer ile tüy sarartma işlemi; Q switch Nd yag lazer ile yapılır.  Özellikle ince ve açık renkli kıllar için kullanılır. Çünkü tüm lazer sistemleri kalın ve siyah kıllara etkilidir. İnce ve açık renk tüyleri yok edebilecek bir lazer sistemi ne yazık ki yoktur. Eğer tüy şeklindeki ince ve açık renk kıllardan şikâyet ediyorsanız, lazer ile tüy sarartma iyi bir seçenektir.  Lazerle tüy sarartma işlemi için kullanılan Q-switch lazer kılların içindeki renk veren pigmenti hedef alır. Böylece atış yapıldığında kıllın rengi gider, kıl acık renk alır yani sararır. Q-switch lazer aynı zamanda kılları inceltir. Seanslara devam ederseniz, tüylerde zamanla daha çok incelir ve seyrelir daha az görünür olur. 

Lazer İle Tüy Sarartma Nasıl Yapılır?
Lazer ile tüy sarartma işlemi; seans seans yapılır, iki seans arası yaklaşık 1.5 aydır. İşlemden hemen sonra kıllar açık renk alır, daha az görünür hale gelir ve bir dahaki seansa kadar açık renk kalır. Zamanla kıllar kalıcı olarak incelir ve seyrelir. Lazerle tüy sarartma işleminin yan etkisi yoktur, kılları artırmaz. Bu nedenle yüz dahil tüm vücut bölgelerinde güvenle uygulanabilir. 

Lazer İle Tüy Sarartma İşleminin Avantajları Nelerdir?
Lazer ile tüy sarartma işlemin en büyük avantajı tüyleri kısaltmadan üzerine atış yapılabilmesidir. Q-Switch Lazer tüyleri sarartarak daha az görünmesini sağlar. Sarartma etkisi 4-6 hafta kadar devam eder. Sarartmanın etkisi azalmaya başladığında yeniden seans yapma zamanı gelmiş demektir. Seanslar ilerledikçe tüyler daha uzun süre sarı kalır, yani seans aralıkları açılır. Yine seanslar ilerledikçe tüyler incelir, seyrelir ve daha az görünür hale gelir.
Lazer ile tüy sarartma aynı zamanda cilt lekelerinin azalmasına, cilt kalitesinin artmasına katkı sağlar. Özellikle dudak üstü gibi ince kılların bulunduğu ve ağda, ip, cımbız gibi alma yöntemleri nedeniyle cildin lekelendiği alanlarda çok iyi sonuç verir. Lazer ile tüy sarartma, hem tüyleri sarartıp daha az görünmesi sağlar, hem de lekeyi azaltıp cilt kalitesini artırır.
Ayva tüyleri için en uygun lazer Q-switch lazerdir. Çünkü yaz kış yapılabilir, acısız ve çok hızlı bir yöntemdir. Tüm yüze işlem yapma süresi 5-10 dakika kadar sürer. Cildinize zarar vermez, gündelik yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Lazer İle Tüy Sarartma Kalıcı mıdır?
Hayır, lazerle kıl sarartma işlemi kalıcı değildir.  Yaklaşık 4-6 hafta sonra kıllar yavaşça eski rengine döner bu süre sonunda yeniden seans yaptırmanız gerekir. Fakat ilerleyen seanslarda kıllar incelir ve seyrelir. Bu şekilde kozmetik olarak sizi rahatsız etmeyecek konuma gelir. Ayva tüylerinin tedavisinde şu anki teknoloji ile yapılabilecek en uygun tedavi lazer ile tüy sarartma işlemidir.

Q Switch Lazer Tüyleri Arttırır mı?
Hayır, Q switch lazer tüylerde artma yapmaz. Tam tersine ilerleyen seanslarda kıllarda incelme ve azalma sağlar.

Q-Switch Lazer Kaç Seans Yapılır?
Lazerle tüy sarartmak için kullanılan Q switch lazerde kıllarda sararma etkisi kalıcı değildir bu nedenle yaklaşık 2 ay ara ile devamlı yaptırmak gerekir. İlerleyen seanslarda yani 10 seanstan sonra tüylerde azalmaları görürsünüz.