Gençlik Aşısı


Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, cildinizdeki azalan kolajenin yeniden sentezlenmesini sağlar. Bu şekilde yaşlanma etkileri azalır, cilt kalitesini artar. Cildimiz gençken canlı, parlak ve sağlıklıdır. Bunu sağlayan kolajendir. Cildimizdeki kolajen cilde dayanıklılık ve nem verir. Yıllar geçtikçe kolajen azalmaya programlanmıştır, bu bizim iç saatimizdir buna engel olmayız yani yaşlanmayı durduramayız ama yavaşlatabiliriz. İşte gençlik aşısı tamda bunu yapar cildin yaşlanmasını yavaşlatır. Bir de dış etkenler vardır, özellikle güneş ve sigara kolejeni yıkar, yaşlanma etkilerini artırır. Bu nedenle önce cildimizi korumamız gereklidir. Sigara ve çevre kirliliğinden uzak durmak, cildi güneşten korumak yapmamız gereken birinci kuraldır. Azalan kolejeni yerine koymak için de gençlik aşısı yaptırabilirsiniz.


Gençlik Aşısı Çeşitleri Nelerdir?

Radiesse, H100, RRS Hyalift, Aquashine, Restylane 1, Bio-Expander,  Volite, Profhilo, Jalupro, IAL sistem, innia aqua gibi çok farklı gençlik aşısı ticari marka vardır. Bunlara Porsalen aşı, Paris ışıltısı, Klopatra aşısı, Biyolojik lifting, Gençlik iksiri, Pembe ışıltı, Biolift aşısı, mineral aşı gibi isimler verilmiştir. Bu aşıların içinde hyaluronik asit, hidroksiapatit, vitaminler, biolojik petitler vardır. 
En iyi gençlik aşısı, sizin cildinizin olan ihtiyacına, yaşınıza,  ne istediğine göre dermatolog doktor tarafından belirlenir. Kırışıklıkların azalmasını istiyorsanız, içinde hidroksiapatit içeren Radiesse ilk tercih olurken, lifting isteyen yani sarkmalardan şikâyetçi olan kişilerde en iyi seçenek Bioexpander gibi hyaluronik asit oranı daha yüksek gençlik aşıları olabilir.  


Gençlik Aşısı Kalıcı Mıdır?

Gençlik aşısı kendi kolajeni artırarak etki gösterir, oluşan kolajende sizin olduğu için zamanla yıkılacaktır. Kısacası yaşlanmayı tamamen durdurmamız mümkün değildir. Ama aralıklı olarak gençlik aşısı yaparak kolajeni hep aktif tutup yaşlanma hızını yavaşlatabiliriz. Bu şekilde yaşımızın iyisi olabiliriz.


Gençlik Aşısı Fiyatları Nedir?

Gençlik aşısının fiyatları kullanılan ürüne göre değişmektedir. Ne yazık ki tüm orijinal ürünler yurt dışından alınmaktadır, bu nedenle fiyatlar dövize bağlı artabilmektedir. Gençlik aşısı yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka kullanılacak ürünün FDA onayı olmasına dikkat edin çünkü gençlik aşısı ciddi bir tıbbı işlemdir, cildinizin içine enjekte edilir. Bu nedenle gençlik aşısı yaptıracaksanız fiyat yanında FDA onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü ne yazık ki özellikle uzak doğudan gelen ürünlerde çok ciddi alerjiler görebilmekteyiz.
 


"Gençlik Aşısı" İle İlgili Soruları Dermatolog Dr. Fatma Yıldız'a Sorun

Ameliyatsız Estetik Tedavilerimiz


goz-cevresi-peeling
Devamı
Ücretsiz Randevu ve Danışmanlık
Sizi Arayalım
soru-icon