Buz başlıklı diot lazer epilasyon uygulamalarına ağrısız bir yaklaşım getirmiştir. Uzun süreli, etkili, rahat ve güvenli rahatlık sağlamak için lazer dünyanın etkili sonuçlarını veren teknolojileri arasında yer alır. Her cilt tipi ve her yaşta etkili sonuçlar sağlayan buz başlıklı diot lazer epilasyon ise derinin subdermal tabakası üzerinde kıl köklerine kademeli olarak ısıtır. Bunun için kızılötesi diyot lazer enerji darbeleri kullanan cihaz sayesinde kılların büyümesi durdurulur. Genel olarak karmaşık ve ağrılı bir süre olmayan lazer uygulamaları kişinin cilt ve kıl yapısına, cilt rengine göre belirlenen lazer cihazlarla uygulanır. Uygulamalar işin uzmanları tarafından yapılması buz başlıklı diot lazer cihazı tercih edilmesi ile masaj konforunda bir epilasyon uygulaması elde edilebilir.

Buz Başlıklı Diot Lazer Özellikleri

Buz başlıklı diot lazer ülkemizde daha çok buz lazer olarak bilinir. 810 nm dalga boyuna sahip olan cihaz oldukça etkili sonuçlar sağlarken ağrısız ve hızlı olarak seansları tamamlar. Tüm kıl ve cilt tiplerinde uygulanabilen bu buz başlıklı diot lazer epilasyon her mevsim kullanılabilir. Patentli ve yenilikçi teknolojisinin sağladığı etkiler klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Konforlu, hızlı, etkili, yan etkisiz ve ağrısız şekilde uygulayabilen bu epilasyon sistemi tüm kıl tipleri için farklı çözümler sunar. Ütüleme tekniği olarak ta bilinen buz başlıklı diot lazer işlemleri ince kıllar dahil tüm cilt ve kıl tiplerinde etkili sonuçlar sağlarlar.

Buz Başlıklı Diot Lazer Başlığı

Buz başlıklı diot lazer yönteminde kullanılan buz lazer başlık, uygulama sırasında cildi -3 dereceye kadar soğutur. Bu da cildin serinlemesini sağlar. Ciltte yanık oluşturma riski bu şekilde ortadan kalkıyor. Bu özelliği ile soğutma sistemine oluşan talebi artırmıştır. Hemen hemen ağrısız bir şekilde tamamlanan buz başlıklı diot lazer seansları masaj konforunda sürmektedir. Yaz ayları da dahil olmak üzere tüm mevsimlerde uygulanan bu sistem hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça etkili sonuçlar sağlar. Yapılan işlemler işle kalıcı güzellik elde edilir. Bu alanda buz başlıklı diot lazer tedavi başlığı 2X1 cm tarama alanı bulunur. Bu geniş tarama alanı sayesinde epilasyon uygulaması çok daha hızlı bir şekilde tamamlanır. Özellikle seans süreleri yarı yarıya azalır. Bu da daha çok bölgenin daha kısa sürede ve konforlu bir şekilde tamamlanmasına olanak tanır.