Çiller azaltmak için en uygun yöntem; birçok farklı tedaviyi birlikte kullanmaktır. Çillerin tedavisinde kullanılan tedaviler bazıları şunlardır; Kimyasal peeling; Glikonik asit, TCA(Triklor Asetik Asit) gibi kimyasal solüsyonlar ile cildin üst tabakasının (epidermisin)soyulmasıdır. Üst tabaka soyulunca çillerin renginde belirgin açılmalar olur. Kimyasal peeling yazın yapılmaz yalnızca kışın yapılır işlemden sonra güneş koruyucu kullanmak gerekmektedir. Fraksiyonel CO2 lazer; Cildin derin katmalarına inebilecek kadar güçlü enerji sağlayabilir. Bu sayede hem çillerin renginin açılmasını sağlar, hem de cildin daha parlak daha canlı olmasına sağlar. Koyu tenli kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Yazın kullanılmaz.

Q-Switch Nd-Yag lazer; Günümüz teknolojisinde ciltte kabuklanma yapmadan, ağrı yapmadan çilleri azaltmak için kullanılan etkili bir yöntemdir. Leke açıcı kremler; Çilleri azaltmak için tek başına veya diğer tedaviler ile kombine olarak leke açıcı kremler kullanılabilir. Leke açıcı kremlerin geceden geceye kullanılması gündüz mutlaka güneş koruyucu krem kullanılması önerilir.

Çillerin azaltılması için farklı tedaviler birlikte kullanılırsa sonuç çok daha iyi olur. Bu tedaviler en az 3-4 seans uygulanması gerekir.

Şu da bir gerçektir ki aslında çillerin tedavi edilmesine gerek yoktur. Çilli olmak bir hastalık değil genetik bir özelliğimizdir. Pek çok insan çilli olmayı sever. O yüzden çillerinizi tedavi ettirmek yerine severek yaşamanız daha iyi bir seçenektir.