epilasyon-öncesi-yapilmasi-gerekenler
Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Vücut temizliğimizde istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak için epilasyon yöntemini tercih ettiysek eğer, bu yöntemi kendimize uygulamadan önce yapmamız gerekenler vardır. Epilasyon öncesi yapılması gerekenler konumuzu inceleyerek siz de bu detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu tedavi sürecinde bizlere uygulanacak sistem, lazer ışınlarının belirli boyutlarında, kıl köklerine yapılacak olan işlemdir. Kıl kökleri kökten kesilmesini ve daha bir konforlu hayat yaşamamızı sağlar. Terlediğimizde, kılların uzaması sebebi ile oluşabilecek kötü kokulardan da kurtulmuş oluruz.

İşte bu hassas tedavi sürecinin daha bir etki ve faydasını görmek için izlememiz gereken bazı yöntemler vardır. Tedaviye başlamadan önce kaliteli bir epilasyon merkezi sizlerden bunları isteyecektir. Sağlıklı bir tedavi görmek isterseniz, uzman kişilere başvurmanız gereklidir.

Epilasyon Öncesi Neler Yapılabilir?

Başlıca yapmamız gereken epilasyon öncesi durumlar,

  • Yapılacak lazer aracının kıl köklerini görmesi için, en az bir ay önce tüyler, ağda, cımbız ve tıraş yöntemleriyle temizlik yapmamalı ve uzatılmalıdır.
  • Seans uygulamasından 3 gün önce, öncelikle lazer uygulanacak bölgesi traş edilmeli ve vücuda kese yapılmalıdır.
  • Epilasyon tedavinin etkili olmasında en çok tüylerin koyu renkte olması gerekmektedir. Onun için tüyleri sarartıcı boya veya başka bir uygulama kullanılmamalıdır.
  • Lazer epilasyon yaptığınız süre boyunca güneş ışınlarından sakınmalısınız. Bundan sebep bu gibi uygulamaları yaz aylarından ziyade kış aylarını tercih etmelisiniz. Güneş ışınlarına maruz kalan yerlerinizde lekeler oluşmaya başlayacaktır.
  • Solaryum ve bronzlaşma işlemlerinden uzak durmanız gerekmektedir.

Epilasyonun Sakıncalı Olduğu Kişiler

Epilasyon bazı durumlarda zararlı olabilir.

  • Hamile, çocuk ve pıhtılaşma hastalığı geçirmiş olan kişilerde, epilasyon işlemi sakıncalıdır. Uzak durmak gerekir. İlla da olmak isterseniz doktor kontrolünde doktorunuza danışarak gösterilen doğrultuda yapabilirsiniz.
  • Bu işlemi yapmak için adet döneminin 3 gün öncesini yada 3 gün sonrasını gözetlemelisiniz.
  • Kıl boyutlanması lazer tedavisinde önem arz ettiği için, istenilen uzunluğundan çok olması lazer enerjisinin kıl köküne inmeyeceği anlamına gelir. İstenilen kıl boyutu ise, 1-2 mmdir.
  • Epilasyon öncesinde yapılan temizlik, kılların tamamen alınması ile değil kılların istenilen boyut doğrultusunda kısaltılması ile olur. Kısaltma işleminizi dilediğiniz aletle yapa bilirsiniz.

Web sayfamızın öncülüğünde sizlere hizmet vermekteyiz. Bu konuda titiz kadromuzla uzman hizmeti vermekteyiz. İletişimden bizlere ulaşabilirsiniz.

Merak Ettiğiniz Sorular İçin Bizimle İletişime Geçin.