Erkelerde kılları kalıcı olarak azaltan tek yöntem lazer epilasyondur. Ağda, ip, cımbız gibi çekme yöntemleri ile kılları azaltmak mümkün değildir. Ama lazer direkt kıl köküne etki eder, kıl kökünü ısıtarak hasar oluşturur. Kökü hasarlanmış kıl bir daha çıkmaz. Lazer epilasyonun sonuçları kalıcıdır, yok olan kıl bir daha çıkmaz.

Erkeklerde; sakal üstü bölgesi, boyun, ense, kulak, sırt, göğüs ve kol altı en çok lazer uygulanan alanlardır. Bunlar dışında genital bölge dâhil olmak üzere tüm vücut bölgelerine lazer epilasyon yapılabilir. Tüm bölgelerde kalıcı sonuçlar alınır.

Özellikle kıl dönmesi olan alanlara mutlaka lazer epilasyon yapılmalıdır. Çünkü kıl dönmesi çok büyük bir olasılıkla tekrar eden bir hastalıktır. Bölgedeki kılların yok edilmesi kıl dönmesi ihtimalini azaltır. Kıl dönmesinin çok acı verici bir hastalık olduğu düşünülürse tekrar etmemesi için lazer epilasyon yaptırmak çok iyi bir seçenektir.

Lazer epilasyonun diğer bir avantajı isteyen kişilerde kıllar bitene kadar lazere devam edilirken isteyen kişilerde kılları azaltıp bırakmak mümkündür.  Yani siz bacak, kol gibi alanlarda tam olarak bitmesin yaklaşık yüzde elli olarak azalsın diyebilirsiniz. Estetik olarak azalması sizin için yeterli ise daha az seans sayısı ile azalmasını sağlamak mümkündür.

Erkeklerde kıllar genellikle kalın ve siyah olduğu için ilk tercih edilecek cihaz, aleksandrite lazer olmalıdır. Aleksandrite lazerler cilde temas etmeden atış yapan sitemlerdir. Böylece işlem daha kolay ve sağlıklıdır.  İşlem süresi yapılacak alanın genişliğine göre değişir. Örneğin sakal üstü yaklaşık 10 dakika sürerken tüm sırt geniş bir alan olduğu için 35-40 dakika sürmektedir.  İşlemden hemen sonra gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz. Yalnızca iki hafta güneşten korunmanızı gerekmektedir.