Gözaltı neden koyu olur?

Gözaltı koyuluğunun nedeni genetiktir. Bazı kişiler ailevi özellik olarak gözaltları koyu olur. Uykusuzluk, yorgunluk, çok bilgisayar ekranına bakmak bu şikayeti artırır. Gözaltı koyuluğunun asıl neden hiperpigmantasyondur. Yani cilde rengini veren melanin adlı maddenin çok olmasıdır. Bunun yanında gözaltlarının çökük olması da gözaltlarının koyu gözükmesine neden olur.

Gözaltı koyuluğu nasıl tedavi edilir?

Gözaltı koyuluğunun tedavisinde Q switch lazer kullanıyoruz. Q switch lazer cilde zarar vermeden leke tedavisinde kullanılan bir lazerdir. Yalnızca gözaltlarında değil tüm yüzde leke tedavisi için kullanılır.  Gözaltı koyuluğu tedavisi seans seans yapılır her seansta bir miktar açılma olur. Gözaltı koyuluğu genetik bir problem olduğu için tamamen geçmesi mümkün değildir ama çok azalır. Hem koyuluk azalır hem de cilt kalitesi artığı için gözaltları daha iyi görünür.

Gözaltı koyuluğu neden tedavi edilmeli?

Gözaltları koyuluğu kişileri yorgun ve yaşlı gösterir. Gözaltları ne kadar açık renk ve düz olursa o kadar genç ve dinç görünürsünüz. Bu nedenle gözaltı koyulukları mutlaka tedavi edilmelidir. Paris ışıltısı ile gözaltını gençleştiriyoruz. Bu şekilde cilt sıkılaşır, böylece hem şu andaki gözaltı problemlerinin azalmasını sağlıyoruz hem de her sene gözaltlarının daha da çok çökmesine engel oluyoruz, yani geleceğe yatırım yapıyoruz.

Gözaltı koyuluğu kaç seans gerektirir?

Gözaltı koyuluk tedavisi için kullanılan Q switch lazer 2 hafta ara ile 4-6 seans yapılır. Kaç seans gerekeceği, koyuluğun derinliği ile ilgilidir. Koyuluk ne kadar eskiyse o kadar derindir ve o kadar fazla seans ister. Bu nedenle gözaltlarınız koyu ise zaman geçmeden tedavi olun. Çünkü zaman geçtikçe tedavisi daha zor olur.

Gözaltları koyu olmasın diye ne yapabilirim?

Gözaltı koyuluğu genetik bir özelliktir, yani ailenizde başka kişilerde de gözaltı koyuluğu şikayeti vardır. Bu nedenle gözaltı koyuluğunu tam olarak yok etmek mümkün değildir. Bunun yanı sıra bu şikayetinizi çok azaltabiliriz.

Gözaltları koyuluğu olmasın diye yapmanız gereken en önemli konu güneşten korunmaktır.  Güneşe koyuluğu artırır. Mutlaka, güneş koruyucu krem, şapka ve güneş gözlüğü kullanın. Bunun dışında yeterli uyku, düzenli beslenmek önemlidir. Çünkü alkol ve sigara gibi etkenler cildi yaşlandırdığı gibi gözaltı problemlerini de artırır.

Gözaltı alerjileri hemen tedavi edilmelidir. Her alerji atağından sonra göz altlarında bir miktar koyuluk kalıcı olur.