lazer-epilasyon-sonrasında-yapılması-gerekenler
Lazer Epilasyon Sonrasında Yapılması Gerekenler

 

Lazer epilasyon öncesi gerçekleştirilmesi gereken uygulamaların olduğu gibi, lazer epilasyon sonrası yapılması ve dikkat edilmesi gereken yöntemlerde mevcuttur. Epilasyon uygulamasından sonra dışarıya çıkma durumlarında operasyon gören bölgelerin güneş ışınlarına denk gelmesinden kaçınılmalıdır. Bu gibi durumlarda bu bölgelerde lekeler olmasına neden olur. Eğer güneşli bir havaya maruz kalmak imkansız ise, koruyuculuğu yüksek olan, güneş kremi sürmek gereklidir. Epilasyon sonrası, uygulama gören yerin kılları 3-15 gün içerisinde uzar ve kendiliğinden dökülür. Bu dökülme, cilt çok kuru ise 20 gün kadar sürebilir. Uzama durumunda, paniğe kapılıp işe yaramadı diye tereddüt edilmemelidir.

Tahrişi Önlemek İçin Bunlar Önemli!

Epilasyon sonrası, uygulanan bölgelerin tahriş olmaması için, ilk 24 saat su temasından kaçınmak gereklidir. Zorunlu kalındığında, sıcak su tercih edilmeden, ılık su ile banyo yapılabilir. Ama tercihen soğuk su kullanılması daha istenilen bir durumdur. Epilasyon sonrası, banyo esnasında kese kullanılmamalıdır. Peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar kullanılmamalıdır. Epilasyon sonrası, tedavini uygulandığı yerde, kızarıklık, şişkinlik, kabarıklık olabilir. Bu süreçte sizlere sürmeniz için verilen kremleri kullanmanız yararlı olacaktır. Uygulanan sistem sonrası, kaşıntı yapacaktır. Bu bölgeleri kaşımaktan sakınmak gerekir. Travmatize etmemek gerekmektedir. Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

Reçete Önem Taşıyor!

Epilasyon sonrası, sizlere reçete olarak yazılan nemlendirici kremleri kullanmaya özen gösteriniz. Bu daha bir rahat süreç geçirmenizi sağlayacaktır. Epilasyon sonrası, cildinizi tahriş etmeyecek bebek şampuanı kullanmanızda bir sakınca yoktur. Epilasyon sonrası, plan dahilinde olan tatillerinizde girmek istediğiniz, hamam, sauna, banyo gibi cezbedici yerlere gitmeyi 5-7 gün ertelemelisiniz. İşlem yapılan bölgelere, parfüm, deodorant, alkollü temizleme bezleri kullanmamalısınız.

Bu uygulamadan sonra, cildin hassasiyeti nedeni ile, cildi tahriş edebilecek tüm uygulama ve durumlardan kendinizi geri tutmalısınız. Her hangi bir tahriş durumunda cildinizde oluşa bilecek yara veya deri kopmaları gibi durumlar  mikrop kapmanıza neden olacak ve daha çok sıkıntılara yol açacaktır. Kimyasal ürünlerin maddelerinden alerji kapabilirsiniz. Bu hassas zaman aşamasını biraz itinalı geçirirseniz, rahat ve konforlu bir yaşama kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Uygulama hizmetiniz bizden tercih ederseniz web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Merak Ettiğiniz Sorular İçin Bizimle İletişime Geçin.