Cildinizin sağlıklı olması güzelliğinizin en önemli parçasıdır. Cilt bakımındaki asıl amaç  kozmetik değil, cildin sağlıklı olmasıdır.  Cildimizin sağlığını bozan dış etkenler ( güneş, soğuk, hava kirliliği, makyaj malzemeleri gibi) ve iç ektenler (yaşlanma, beslenme bozukluğu, sigara, stres gibi) bir çok neden vardır. Bu nedenler, cildinizde lekelenme, kuruluk, komedon gibi pek çok sorunu yaratabilir. Uygulayacağımız lazer destekli cilt bakımı bu şikâyetlerinizi ve yaşlanma etkilerini azaltmada faydalı olacaktır.

Lazerle cilt bakımında neler yapıyoruz?

 Öncelikle dermatoloji uzman doktorumuz tarafından cildiniz muayene edilir. Çünkü yaptığımız cilt bakımı kişinin cildinin problemlerini çözmeye yöneliktir. Cildinize uygun olarak yapacağımız cilt bakımından daha sonra oluşturduğumuz iyilik halinin devamı için doktorumuz yapmanız gereken şeyleri size anlatacaktır.

Temizlemek; Cildinizi  temizlemek birinci basamaktır. Cildinizin üst tabakasını temizlemek, makyajdan arındırmak  daha sonraki yapacağımız işlemlerin etkinliğini artıracaktır.

Ozon verilmesi;  Ozon, oksijenin 3 değerli halidir. Cilt bakımında ozon buharı kullanılır. Ozon buharı cildi temizlemede çok etkilidir. Aynı zamanda cildin oksijenlenmesini sağlar ve nemlendirir.

Kimyasal peeling uygulanması; Kimyasal peeling için Glikonik asit uyguluyoruz. Glikonik asit, meyve asididir, yüzeysel peeling yapar. Böylece,  ince çizgilerin giderilmesi, kuruluk giderme, leke ve sivilce tedavisinde kullanılır. Meyve asitli peeling, ayrıca cildi yumuşatır, canlandırır.

Komedon temizliği; Peeling den sonra zaten siyah noktalarınız temizlenecektir. Fakat daha derin olan siyah noktaların ve miliaların temizlenmesi gerek, böylece  daha sivilceye yatkınlık oluşturan yağ birikintilerinden de kurtulmuş olursunuz

Maske uygulaması; Tüm yüzünüze uygulanacak yatıştırıcı maske sizi rahatlatacak, kırmızılığı azaltacaktır.

Lazer uygulaması; Q-switch Nd- Yag lazer ile cildinizin de lekelenmeyi azaltır, gözenekleri sıkılaştırır, yağlanmayı düzenler,  cildinize ışıltı verir. Bu işlem cildinize hiç bir zarar vermez. Çok ağrılı değildir, uygulamadan sonra bir miktar eritem olur sürdüğümüz koruyucu kremlerle 10-15 dakika içinde geçer. Leke açıcı etkisi hemen fark edilir.

Koruyucu kremler; Cilt bakımının son aşamasında cildinizin ihtiyaçlarına yönelik dermatokozmetik kremler sürülür. En üste mutlaka güneş koruyucu kullanılır. Bu kremleri iki saat yıkamamanız gerekmektedir. Daha sonra günlük hayatınızda kullanabileceğiniz kremler hakkında bilgi verilecektir. Lazerli cilt bakımının sağlayacağı yaralar;

- Cilt lekelerini azaltır,

- Cildinizin daha sağlıklı, parlak görünmesini sağlar,

- Komedonlar temizlenir,

- Yağ dengesi sağlanır,

- Düzenli yaptırdığınızda kırışıklık oluşumu, elastikiyet kaybını azaltır. Yani yaşlanma etkilerini geciktirir.