Kıllarınız epilasyon lazerlerinin göremeyeceği kadar ince ise lazerle tüy sarartma sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Kıllarınız çok koyu renk değilse, inceyse yani tüy şeklindeyse lazer epilasyon ile bu tüyleri bitirmek ne yazık ki çok mümkün değildir. Çünkü epilasyon amaçlı kullanılan tüm lazerle ancak kalın ve siyah kılları görür. Ne yazık ki şu anki teknoloji ile tüy şeklinde olan ince kılları bitirebilecek bir lazer yoktur. Buz lazer gibi bazı lazerlerde özellikle ince kıllara etkili diye reklam yapılsa da bu çok doğru değildir. Etkisi sınırlıdır.

Bu durumda ince tüylerden şikâyetçi kişiler ne yapmalı?

Birincisi tüylerle hiç uğraşmamanızı öneririm. Çünkü bu tüyler bizim genetik özelliğimizdir. Yani ince tüylerinizin olmasının nedeni çok nadir olarak bir hastalık nedenidir. Çok büyük olasılıkla aileden gelen yapısal özelliğinizdir. Tüylerle uğraşmayıp onlarla yaşamak bence en iyi seçenektir.

İkincisi, ağda, ip, cımbız gibi çekme yöntemleridir ki hiç tavsiye etmem. Çünkü hem sonu yoktur, yüz kez de alsanız yine çıkar. Hem de çekme işlemleri ilerleyen zamanda mutlaka cildinizde elastikiyet kaybına neden olur.

Üçüncüsü ve sonuncusu sarartma yöntemidir.  Lazerle kıl sarartmayı kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü cildinize hiç zararı yoktur. Kıllarınızın sararıp daha az görülmesini sağlar. İlerleyen seanslarda kıllarda incelme ve seyrelme de sağlar.

Lazerle tüy sarartma fiyatları, lazer epilasyon fiyatları ile aynıdır. Seans seans işlem yapılır her seansta normal epilasyon fiyatını ödersiniz. Tüy sarartma işlemi daha çok yüz bölgesine yapıldığı için yüz bölgesi lazerle tüy sarartma fiyatı tüm yüzün yapılıp yapılmayacağına göre 80-100 tl arasında değişecektir.