Mezoterapi Leke tedavisi nedir?

Mezoterapi, leke açıcı ilaçların, vitamin ve mineral içeren karışımların çok ince iğneler ile cilt altına enjekte edilmesidir. Özellikle derin lekelerde lazer tedavilerini desteklemek amacı ile leke mezoterapisi yapmak daha etkili olur. 

Leke mezoterapi kaç seans yapılmalı?

Leke mezoterapisi iki hafta ara ile en az 3 seans yapılmasını öneriyoruz. Lekenin derinliğine, cildinizin ihtiyacına göre daha fazla seans yapılabilir. Kullanılan mezoterapi ilaçları cildin ihtiyacına belirlenir. Dermatolog doktorumuz Fatma Yıldız işlemden önce lekelerinizi dermatoksop ile muayyene eder bunun sonucunda sizin için en uygun tedavi planı oluşturulur. 

Leke mezoterapisi etkisini ne zaman gösterir?

Leke mezoterapisi tek başına uygulanan bir tedavi değildir, tek başına yapıldığında leke acıcı etkisi sınırlıdır. Mezoterapi diğer leke tedavilerini güçlendirmek için yapılır. Yani thulium lazer ile lekeleri acıyoruz, çok derin çok zor lekelerde sonucun daha iyi olması için metoterapi ile destekliyoruz. Tek başına mezoterapinin sonuçlarını görmeniz zordur ama thulium lazerle birlikte yapıldığında ilk seanstan itibaren lekelerde açılma ve ciltte parlaklık fark edersiniz.