Sivilce izleri için tedaviye başlamak için önce sivilce tedavisiyle yeni sivilcelerin çıkmasını azaltmak gereklidir. Çünkü yeniden sivilce çıkıp sizi düzeltmeye çalıştığınız ciltte tekrar izler oluşturabilir. Sivilce tedavisi için kozmetik tedaviler değil tıbbı tedaviler yani ilaçlar tavsiye ederim. Kesinlikle sivilce çıkmamasını sağlayacak şey ilaç tedavileridir.

Mevcut sivilceleriniz için tedaviye başladınız, Şimdi izlerin geçmesi için neler yapacağız? Sivilce izleri tamamen geçer mi?

Sivilce izleri yalnızca leke şeklinde ise tamamen geçer. Ama Cildinizde Çukur şeklinde izler varsa tam geçmez fakat belirgin olarak azalır. Sivilce izleriniz leke şeklinde ise, leke açıcı kremler, peelingler veya dirençli ise thulium lazer yeterli olacaktır. Fakat izleriniz çukur şeklindeyse yani ciltten çökük izleriniz varsa yüzeysel işlemler yetmez. Fraksiyonel co2 lazer, dermaroller gibi daha derine inen tedaviler yaptırmanız gereklidir. Bu tedavileri ile cildin kendini yeniden onarması sağlanır. Daha sonra Kalan boşluklar gençlik aşısı tabir edilen Hyaluronik asit ile doldurularak daha iyi bir görüntü elde edilir.

Sivilceler yüzünüzde çukur oluşurmuşsa ne yazık ki bu izler tam olarak geçmez. Fakat bu tedaviler ile izlerin daha az görünür hale gelmesini sağlayabiliriz. Yani izler azalır, normal cilt rengine yaklaşır. Çukurların derinlikleri azalır, bu şekilde daha iyi görünür. Aynı zamanda bu tedaviler ile cildinizin kalitesi artar, daha canlı daha parlak daha sağlıklı bir cildiniz olur.