Derin yerleşimli sivilceler iyileşseler bile iz olarak kalabilirler. Sivilceleri tahriş etmek, koparmak ne yazık ki bu iz kalma olasılığını artırır. Bu nedenle ilk olarak sivilcelerin iz bırakmadan tedavi edilmesin ve koparılmaması önemlidir. 

Peki sivilcelerimizde iz kaldı ne yapabiliriz? Sivilce izleri yalnızca leke şeklinde ise işimiz daha kolaydır. Leke acıcı kremler, leke tedavisinde kullanılan lazerler ( Q- swicth Lazer, Thulium Lazer) lekelerin tedavisinde kullanılır. Fakat izler daha derince çukur şeklinde ise o zaman işimiz daha zordur. Çukur şeklindeki sivilce izlerini geçirmek için birçok tedaviyi birlikte kullanıyoruz. Öncelikle cildi soyuyoruz. Soyma işlemini lazerle veya kimyasal peelinglerle yapabiliriz. Daha sonra çukuru içten doldurmak gerekir. Çukurları doldurmak, cildin kalitesini artırmak için gençlik aşısı ve prp yapıyoruz. Şu anki teknoloji sivilce izleri için yapılabilecek en iyi tedaviden bir tanesi de Fraksiyonel Karbondioksit Lazerdir. Fraksiyonel Karbondioksit Lazer ısı ile tüm ciltte boydan boya, çok ince kanallar açar. Bu kanallar iyileşirken kolejen artar cilt kendini yeniler sivilce izleri azalır.

En iyi tedavi, birçok hem lazerlerin, hem cilt onarıcı tedavilerin birlikte yapıldığı kombine tedavilerdir. Her seansta sivilce izleri daha iyi olur. Fakat ne yaparsak yapalım çukur olan sivilce izlerini tamamen yok edemeyiz. Tedaviler sonucunda çukurlar tam geçmez ama azalır, görüntü daha iyi olur.