Thulium lazer; leke tedavisinde FDA onaylı, tüm lekelerde güvenle kullanılan lazer sistemidir. Thulium lazer ile leke tedavisi yaptırmanın avantajı lekeleri açarken, aynı zamanda ciltteki kollejen üretimini artırarak, cildin daha iyi görünmesini sağlar.

Thulium Lazer Nasıl Etki Eder?

Thulium lazer, ciltte çok minik kanallar açar. (1927 nm dalga boyunda enerji ile açılan kanallar mikron düzeyindedir.) Bu kanallar aşağıdan yukarı doğru iyileşirken cilt kendini yeniler. İyileşme ile cildin üst tabakası minik kabuklar halinde atılır, böylece leke açılmış olur. Thulium lazer ile leke tedavisi sık tercih edilme sebebi, cildin üst tabakasına zarar vermeden direkt leke oluşumuna neden olan melanosit adlı hücreleri hedef almasıdır. Cildin üst tabakalarına çok zarar vermediği için, işlemden sonra hemen gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz.

Thulium Lazeri Yaptıranların Yorumları

Thulium lazer yaptıran kişilerin yorumlarına baktığımızda, lekelerin açılmasının yanı sıra cilt kalitesinin daha iyi olduğu, cildin daha canlı daha parlak görürüz. Çünkü Thulium Lazer, ciltte çok ince kanallar açar. Bu kanallar iyileşirken cildin kendini yenilemesini sağlar. Yani lekeleri açarken aynı zamanda cildi yeniler, gençleştirir. Cildi gençleştirdiği için Baby Face Lazer de denir. Kısacası Thulium Lazer lekeleri açmanın yanı sıra, kırışıklıkları ve gözenekleri azaltır. Cildin kalitesi artırır. Daha canlı daha parlak bir cildiniz olur. Thulium Lazer ciltte leke yapan melonositlerin olduğu alana kadar enerji verebilmektedir. Böylece, cildinizde olan ton farklarını yok eder, daha genç görünmenizi sağlar.

Thulium Lazerin Kullanım Alanları;

  • Melazma tedavisi
  • Güneş lekelerinin tedavisi
  • Yaşlılık lekelerinin tedavisi
  • Cilt tonunun eşit hale getirilmesi
  • Çillerin azaltılması
  • Gözeneklerin azaltılması
  • Anti aging uygulamalar

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer tedavisinin uygulaması çok kolaydır. Çok az hissedilir. Seans sonrası kırmızılık olur, birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Tedaviden sonra gündelik yaşantınıza devam edebilirsiniz. Thulium lazer seansından sonra cildinizi yenilemek için ilaçlar sürülür. Lazerin açtığı kanallar vasıtasıyla, ilaçlar cildin alt tabakalarına kadar nüfuz eder. İlaçların derine inmesi,  problemli alana ulaşması, çok önemlidir. Böylece istediğimiz etkiyi maksimum düzeyde görebiliriz. Thulium lazer ile leke tedavisi ciddi bir tıbbi işlemdir. Tüm lazer tedavilerinden önce mutlaka uzman doktor tarafından muayene yapılıp, size özel lazer sistemi ve uygun doz belirlenmelidir.

Thulium Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Thulium lazer ile leke tedavisi yaptırdığınızda ilk seansta cildinizdeki renk açılmasını, parlamasını görürsünüz. Çok şikâyeti olmayan kişilere tek seansta yetmektedir. Fakat lekeleri derin olan kişiler, birden fazla seansa ihtiyaç duyabilir. Bu durumda 2 hafta aralıklar ile seanslar tekrarlanır. Bazı lekeler derin yerleşimlidir. Yıllar içinde güneşe maruz kalmak lekeleri derinleşir. Derin lekelerde, çok sayıda seans gerektirir. Pek çok hastamızda lekeler için lazer tedavilerini, ilaç, mezoterapi gibi ek işlemlerle de desteklemekteyiz. Böylece sonuçların çok daha iyi olmasını sağlayabiliyoruz.

Neden Baby Face Thulium Lazer?

Sağlıklı bir cilt, hem güzelliğin hem de sağlıklı görünmenin en önemli parçasıdır. Cildinizin,  yalnız lekesiz, parlak, canlı, nemli olması sizi sağlıklı ve genç gösterir.  Thulium Lazer tam olarak bunu yapmaktadır yani cilt kalitesini artırarak, cildinizin daha genç görünmesini sağlar. 

Thulium Lazer Fiyatı Ne Kadar?

Thulium Lazer, yeni bir teknoloji olduğu için, cihazlar pahalıdır. Bu da Thulium lazer fiyatlarına yansımaktadır. Fakat sonuçların göz önüne alındığında, daha az seansta başarılı sonuçlar elde edildiği için, Thulium Lazer fiyatları göreceli olarak daha iyi olacaktır. Thulium Lazer fiyatları hem toplu seans  hem de tek seans olarak  hesaplanmaktadır. Thulium Lazer fiyatları ve Thulium Lazer kampanyalarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz