Yaşlanmanın bir sonucu olarak meydana gelen değişiklikler yüzde olduğu gibi elde de görülür. El gençleştirmeye son yıllarda artan bir ilgi vardır, çünkü eller, yüz ve boyundan sonra vücudun en görünür bölgeleridir. Yaşlanmanın bir sonucu olarak potansiyel değişiklikler; yaşlılık lekeleri, yumuşak doku azalması ve kırışıklıklar, ince yarı saydam cilt ve belirgin damarlar, tendonlar ve kemiklerin daha çok görünmesi ile sonuçlanan hacim kaybıdır.

Yaşlanan elin görünümünü iyileştirmeye yönelik tedavi seçenekler arasında kimyasal peeling, lazer tedavisi, skleroterapi, dermal dolgu maddeleri ve otolog yağ transferi yer alır. Lipofilling veya yağ aşılama olarak da bilinen otolog yağ transferi (AFT), sıklıkla kullanılan bir tedavidir.

Yağ enjeksiyonu (yağ dolgusu) hem azalan hacmi düzeltir dolgunluk sağlar hem de içindeki kök hücreler sayesinde cildi gençleştirir. El gençleştirme tedavisinde,  yağ enjeksiyonu ideal tedavidir. Çünkü biyouyumlu ve dayanıklıdır. Son on yılda, el gençleştirme için yağ enjeksiyonu ile ilgili birçok rapor yayınlanmış ve sonuçlar çok başarılıdır.